معیار انتخاب پایپ seamless و welded

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم معیار انتخاب پایپ seamless و welded چیه؟ بنده در پروژه ای دیدم که خطوط فایر واتر رو با پایپ seamless کار کردن و در پروژه ای هم دیدم که از پایپ welded

@rezapour#5713
با سلام و عرض ادب
اول ازهمه از لحاظ مدرکی اسپک مشخص کننده نوع انتخاب است اما اگر ازدیدگاه دانشی بخوایم بررسی کنیم که بدانیم چرا یک جا SMLS و دیگر جا WELDED انتخاب میکنیم به عوامل زیر دقت بفرمایید:
لوله های درزدار معمولاً نسبت به معادل های بدون درز مقرون به صرفه تر هستند.
قبل از تولید نهایی می توان سطح داخلی لوله های درزدار را بررسی کرد که این امکان بدون وجود درز مقدور نیست.
لوله های درزدار راحت تر از لوله های بدون درز تهیه و در دسترس هستند. مدت زمان طولانی موردنیاز برای ساخت لوله بدون درز سبب ایجاد مشکل و گاهاً نوسان قیمت نیز می­شود.
لوله های درزدار می توانند در هر اندازه و ابعادی تولید شوند.

اما لوله های بدون درز هم فوایدی دارن
مهم ترین مزیت این لوله ها فاقد درز جوشکاری بودنشان است. درز جوش داده شده به عنوان یک نقطه ضعف، در برابر خرابی و خوردگی آسیب پذیر است. این ایراد برای لوله های درزدار با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تا حد بسیار زیادی بهبود یافته و قابل چشم پوشی است.
لوله های بدون درز مقطع گردتری نسبت به لوله های درزدار دارند.
لوله های بدون درز آرامش خاطر بابت عدم وجود درزهای ضعیف در طول لوله را فراهم می کنند. اگرچه هیچ مشکلی در مورد درز لوله های درزدار توسط تولیدکنندگان معتبر وجود ندارد، اما لوله های بدون درز از این احتمال هرچند ناچیز جلوگیری می کنند (با مورد اول متفاوت است. در اینجا منظور از هم گسیختن درز طولی لوله جدای از خوردگی و تنها به سبب جوشکاری ضعیف است).