Pwm با اپتوکوپلر

نکته مهم اینه که شما اگر دارید گراند ها رو به هم وصل می کنید، در واقع دیگه این دو سیستم ایزوله کامل نیستن و می تونید اپتو رو استفاده نکنید و مستقیم به خود ترانزیستور فرمان بدید. حتی کار روتینی هست که میکرو به یک ترانزیستور فرمان بده و خود اون ترانزیستور یک ترانزیستور بزرگتر رو روشن کنه. چون معمولا ترانزیستور های قوی، ولتاژ و جریان درایو بالاتری نیاز دارن.

سلام دوست عزیز، به نظر من، دنبال اپتوکوپلر با قابلیت جریان خروجی بالا نگردید. یک اپتوکوپلر معمولی استفاده کنید و اون رو وصل کنید به یک ترانزیستور که زورش به موتور شما میرسه. اینطوری فرمان ایزوله به اپتو میدید، اپتو روشن میشه و در نتیجه اون ترانزیستور رو روشن می کنه. برای اون ترانزیستور هم انتخاب های زیادی دارید. هم BJT و هم MOSFET و هم IGBT رو میشه استفاده کرد. اگر موتور ac هست هم که میتونید از تریستور و ترایاک استفاده کنید.

سلام مهندس.من یه موتور 12 ولت حدود 7 امپر دارم.یه ای سی هست که هم میشه از سوییچ هاش استفاده کرد هم تو مد پل.اما من فقط یه سوییچ هاش رو استفاده میکنم و خیلی از قابلیت های ای سی بی استفاده میمونه. اپتوکوپلری هست که بشه pwm با خروجی 7 امپر روش سوار کرد؟که هم موتور رو کنترل کنم هم از یه قطعه ساده تر و ارزان تر استفاده کنم.اپتوکوپلر ماسفت که ایزوله هم هست مناسبه.یا فقط یه ماسفت بگذارم؟

@Mehrad#4059 بسیار عالی.بله یه ماسفت و اپتوکوپلر استفاده میکنم برای گراند های کاملا ایزوله.