برنامه برای واحد pwm میکرو lpc2138

@Mehrad#4667
بله با همون برنامه کار میکرد بعد از مدتی که درایورهای دیگه رو تست میکردم این مشکل بوجود اومد که در حالت pwm ولتاژ صفر نشون میده.
بقیه پایه های pwm هم امتحان کردم ولتاژ صفر بود. فکر میکردم مشکل از برنامه باشه ولی در پروتِوس شکل موج درستی داره.

به نظر من برای اینکه وقت و انرژیتوم هدر نره سر یک مورد عجیب، یک آی سی جدید تهیه کنید و روی اون تست کنید. اگر کار کرد که پس میکرو صدمه دیده بوده و کد درست بوده. ولی اگر کار نکرد، مشکل از کد هست. این رو هم بگم که نرم افزار پروتوس اونقدر هم شبیه سازی هاش دقیق نیست و بار ها خروجی ها اشتباه ازش دیدم. در حد یک ابزار برای یادگیری بهش نگاه کنید و کار جدی باهاش نکنید.

سلام دوست عزیز، یعنی داشته کار میکرده بعد اتفاقی افتاده و از کار افتاده؟ اگر پایه high میشه میتونید خودتون هم روش pwm رو شبیه سازی کنید. ولی به هر حال تحت شرایط خاصی امکان اینکه یک قسمت از میکرو دچار مشکل بشه وجود داره. مثلا من بارها میکرویی دیدم که adc اش سوخته ولی بقیه قسمت ها کار می کنن. باید ببینیم چه اتفاقی افتاده. شاید هم مشکل در نرم افزار هست.

سلام وقتتون بخیر
من یه برنامه نوشتم برای واحد pwm میکرو lpc2138 ، توی پروتِوس کار میکنه و شکل موج درستی نشون میده ولی روی dev board هیچ ولتاژی نشون نمیده . (البته قبلا ولتاژ داشت و موتور راه اندازی شد ) امکانش هست واحد pwm میکرو دچار مشکل شده باشه؟ وقتی پایه رو high میکنم ولتاژ داره ولی در حالت pwm خیر.