طراحی دودکش با نرم افزار pv elite

سلام وقت بخیر در خصوص طراحی دودکش با نرم افزار در قسمت کانکشن افقی به قسمت عمودی رو در صورتی که با نازل مدل می شود و طبق شرایط پروسسی هم سایز خود قسمت عمودی هست ارور و وارنیگ می دهد در این خصوص می فرمایید چه باید کرد ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

با سلام

طبیعتا نباید مشکلی باشه و شما میتوانید opening هم سایز با دودکش بزنید. error چی هست؟ برای رفع error ضخامت و corrosion چک شود.

طبیعی هست اگر warning باشه. خاطرتون باشه دیاگرامی ترسیم شد و گفتیم تا نسبت شعاع 0.7 رو میتونید بر اساس Design by Rules طراحی کنید. همه رو توضیح دادیم.
image

همانطور که مشاهده میکنید شما باید از FEA استفاده کنید مطابق با APP. 46 که در درس توضیح داده شده است.

image

باتشکر- صادقیان

سلام وقت بخیر موضع در این خصوص هست که کانکشن اصطلاحا افقی و عمودی دودکش باید هم سایز هم باشند از لحاظ بحث های مکشی و درفت دودکش و این چون هم سایز هست یک بحث وارنیگ اینکه نازل بزرگتر از 1/4 قطر هست تو نرم افزار ذکر می شود که مشاور تو این قسمت کامنت دارد .
و موضوع بعدی در خصوص tailing lug هست که اگر امکانش باشه در این خصوص هم یه راهنمایی بفرمایید .
و موضوع بعدی در خصوص طراحی فلنج های ( body flange ) های با gusset هست که ممنون می شم اگر امکانش باشه د این خصوص هم یه توضیحاتی بفرمایید که هر کدوم از فلنجه با دو تا رینگ و گست های بینشون به هم ارتباط پیدا می کنند و این موضوع تو صنعت خیلی مصطلح هم هست

سلام وقت بخیر
1- اگر نازل هم سایز باشه بالا توضیح داده شده، اگر بزرگتر از از 1/4 قطر باشه یک قطر معمولی محسوب میشه و از منحنی بالا استفاده کنید. نحوه برخورد با وارنینگهای متفاوت در درس توضیح داده شده که در اینجا آورده نمیشه.
2- در خصوص tailing lug : لطفا به بخش skirt مراجعه شود توضیح داده شده است.
3- در خصوص طراحی فلنج های ( body flange ) های با gusset: اگر منظور تقویتی هایی هست که دور تا دور فلنج میزنیم هست، نرم افزار PV Elite انجام نمیده. با نرم افزارهای FEM بیس باید مدل و محاسبه بشه.
اگر برداشت من از سوالات شما اشتباه بوده در همین فروم لطفا ادامه بدهید.

باتشکر- صادقیان