متعلقات Pressure Gauge

باسلام شما در تدریس در بحث متعلقات Pressure Gauge .گفتید که اگر دمای سیال بالاتر از 100 درجه باشد اگر فاز سیال بخار یا گاز بود باید از Siphon استفاده شود ودر سیالات مایع چون دیر تر خنک می شود باید از
Capillary Tube استفاده کرد.ولی در پروژه ما از Siphon در خطوط STEAM استفاده شده ودر سیالات گاز و مایع از Cooling Element استفاده شده و در خطوط محدودی از Capillary Tube استفاده شده لطفا توضیح دهید که Cooling Element چیست و در کجا کاربرد دارد و ما باید در کجا از Capillary Tube استفاده کنیم.بی زحمت در مورد ترتیب قرارگیری متعلقات Pressure Gauge هم توضیح دهید.باتشکر.
۲۰۲۳۰۲۰۱_۱۱۵۹۳۵

1 پسندیده

تجهیز کولینگ المنت برای تجهیزات فشار در سرویس های مایع یا گاز با دمای بالا استفاده میشه ضمنا از این تجهیز بر روی دیافراگم سیل ها هم می توان استفاده کرد. عملا به کمک پره هایی که داره و حرکت جریان هوا از بین پره ها می تواند دمای سیال رو به صورت چشمگیری کاهش بدهد. از ابتدای نصب اول منیفلد نصب میشه و سپس روی آن ادوات دیگر نظیر سیفون/ کولینگ المنت / Gauge saver نصب می شه.
در صورتی که میخان کپیلاری تیوب برای گیج در نظر بگیرین باید به فرم Assembled شده به همراه دیافراگم تهیه ش کنین
cap-line-blog-35-image-700x471

1 پسندیده

باسلام و تشکر خدمت مهندس لطفی.پس براساس گفته شما ما در خطوط گاز ومایع که دمای بالاتر از 100 درجه دارند از Cooling Element استفاده می کنیم ودر خطوط STEAM باید ازSiphon استفاده کنیم.ببخشید من هنوز در مورد اینکه چه موقع باید از Capillary Tube استفاده کنیم مشکل دارم بی زحمت یک مقدار در زمانهایی که نیازه ازCapillary Tube استفاده کنیم بیشتر توضیح بدید چون درسیالات مایع با دمای بالا ازCooling Element استفاده میشه پس Capillary Tube چه موقع باید استفاده بشه؟استاد ببخشید یک سوال دیگه داشتم شما گفتید تو تدریستون چون Manifold ما یک Wethed part باید از جنس S.S 316 باشد .اگر در مدرک PMS اشاره شود که متریال خط باید NACE باشد یا وقتی که ما بیایم از المنت Monel برای گیج استفاده کنیم بازهم جنس Manifold باید S.S 316 باقی بماند؟یا متناسب با شرایط سیال و جنس المنت استفاده شده تغییر میکند؟ با تشکر.

1 پسندیده

برای مایعات با دمای بالاتر از 150 ، مواردی که high viscosity داریم یا دسترسی به گیج سخت است و یا جلوگیری از اثر ویبره بر روی خط از کپیلاری استفاده میشه
جنس Manifold متناسب با سیال انتخاب میشه چون wetted part است.