ایجاد بستر نرم افزاری سافت ریداندانت برای plc s7 300

سلام روش تهیه سیمیلاتور به چه صورته؟

در زمینه شبکه سافت ریداندانت به صورت‌MPI جهت ID و تنظیمات فانکشن ان راهنمایی بفرمایید.

2020-02-05/1580908758-650814-swr-1.png

من منظور شما رو اشتباه متوجه شده بودم ،فکر کردم که سورس برنامه رو با ورژن 14 دارید میخواین با 15 باز کنید،توضیحات من در این مورد بود، با این شرایط که دارید از CONFIG نمیتونید BACKUP بگیرید فقط باید همون ورژن رو داشته باشید

فایل کامل در مورد software redundancy براتون ارسال کردم،در این سیستم Redundancy بصورت نرم افزاری انجام میشه،این روش فقط بر روی Simatic Manger نسخه 32 بیت قابل اجرا بوده و در TIA ساپوت نمیشود،استفاده به اینصورت خواهد بود که اینک پکیج نرم افزاری رو روی نرم افزار simatic manager نصب میکنیم،یک library برای شما اضافه میکنه ک شامل چند Function هست،به کمک این فانکشن تشخیص خطا در سیستم صورت گرفته و اجازه اجرای برنامه در سیستم و بروز رسانی اطلاعات مربوط به حافظه ها داده می شود ،یعنی به این صورت که برنامه ای که باید بصورت Redundant اجرا شود در هر دو سیستم نوشته میشود،اطلاعاتی که باید بین دو سیستم منتقل شود تعیین میگردد،این فانکشن مشخص میکنه که سیستم الان فعال باشد یا خیر،و سیستمی که فعال هست برنامه رو اجرا میکنه،در سیستم Redundant ورودی خروجی ها باید توسط هر دو cpu قابل کنترل باشند،بنابراین باید از طریق profibus و بصورت Remote IO بوسیله ET200 هایی که قابلیت Redundancy Support رو دارن به سیستمها متصل گردند،همچنین برای اینکه مشخص شود که سیستم مشکل پیدا کرده و بروز رسانی اطلاعات در هر یک از سیتسمها نیاز به یک شبکه دیگر هم داریم که این شبکه میتواند mpi,profibus و یا ethernet باشد،لازم بذکر است که برای استفاده از هر یک از شبکه های مذکور فانکشن مربوطه متفاوت میباشد

2020-09-19/1600496322-536655-003311.jpeg
این خطا همش میاد

از یکی از بچه ها هم که برنامه نویس شرکته خواستم اما اونم همه رو چک کرد اما نمیتونم کانکت بشم دوباره ویندوزهم عوض کردم برنامه هم ورژن ۱۴ رو نصب کردم اما نشد

@Hadi#2566 شاید ip که رو کامپیوتر شما ست شده با ip پی ال سی جدید تداخل داره،معمولا سیستم جدید روی ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ تنظیم شده،ip کامپیوترتان رو چک کنید

سلام در software redundancy از تایمرهای معمولی نباید استفاده کنید باید از تایمرهای IEC استفاده کنید

اگه هنوز سوالی هست بفرمایید
البته من این سیستم رو پیشنهاد نمیکنم،معمولا مشکلاتش بیشتر از امکاناتی هست که به ما میده

سلام یک برنامه با tia روی cpu1200 هست ورژنش ۱۴ است بعد من اونو میخام با ورژن ۱۵ تیا باز کنم خطا میده میگه برنامه با ورژن ۱۴ نوشته شده چکار کنم

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد برنده فرد
اگه لطف بفرمایید و بیشتر راهنمایی کنید.

سلام من نکته دیگه بنظرم نمیرسه شما ارتباط ندارید ورژن دیگه کمکتون نمیکنه،اگه ارتباط داشتید ولی امکان دانلود رو نداشتی ممکن بود به نرم افزار ربط داشته باشه ولی شما ارتباط ندارید ، شما تونستی ping بگیری از plc یا خیر؟

درحالتی که شبکه سافت ریداندانت را از طریق ‌MPI برقرار می کنیم ، مگر نباید در قسمت Netpro هنگامی که روی PLC راست کلیک کرده و گزینه Insert New Connection در پنجره باز شده در قسمت Connection و برای گزینه Type کدام قسمت را انتخاب نماییم.
تصویر از این قسمت پیوست می باشد.

سلام استاد
هرکاری میکنم نمیتونم به cpu1200 اتصال برقرار کنم روی چنتا cpu هم امتحان کردم برنامه و ویندوزم عوض کردم دوباره نصب کردم اما نشد از روی اموزش هم صد مرتبه امتحان کردم نمیشه کارم گیر کرده ابروم داره میره لطفا کمکم کنید

@barandehfard#2573
منظورم اون برد الکترونیکی که ازش برای شبیه سازی استفاده میکنید هست میخوام تهیش کنم برا همین میخواستم بدونم باید خود plc رو هم داشته باشم

@barandehfard#2557
سلام
بله پینگ گرفتم درسته
وقتی با لبتاب دیگه یه برنامه میریزم روی cpuبعد به راحتی کانکت میشه با لبتاب خودم اما وقتی cpuنو باشه و برنامه ای روش نباشه با لبتاب خودم نمیتونم متصل بشم

سلام روز بخیر،
۱-کابل ارتباطی رو چک کنید ببینید سالم هست
۲-وقتی کابل بین کامپیوتر و پی ال سی متصل هست روی پورت ها چراغ چشمک میزنه
۳- در کنترل پنل set pc pg interface رو چک کنید
۴- ای پی مربوط به پی ال سی رو تغییر بدید چون این آدرس ممکنه توسط سیستم دیگه ای استفاده شده باشه
۵- با دستور ping در قسمت command prumpt ارتباط رو تست کنید