ایجاد بستر نرم افزاری سافت ریداندانت برای plc s7 300

همچنین در این سیستم نیازی به استفاده از cpu یکسان نمیباشد،میتوان ازیک cpu400 و یک cpu300 هم استفاده کرد

سلام استاد
داخل فاکشن بلوک تایمر که استفاده میکنم بعد دو جا فراخانیش میکنم بصورت مستقل کار نمیکنه اما وقتی تایمرو حذف میکنم مشکل حل میشه بعد نمیشه تایمرو به عنوان یه حافظه استفاده کرد مثلاm0.0که مشکل همزمانیش حل بشه اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

سلام در software redundancy از تایمرهای معمولی نباید استفاده کنید باید از تایمرهای IEC استفاده کنید

@barandehfard#728 بدون پی ال سی هم میشه از این سیمولیتور استفاذه کرد؟

[upl-file uuid=a81d8a34-ec4e-4998-a3ce-6d8b42258915 size=336kB]swr-300m.zip[/upl-file]

نمونه برنامه 2

درحالتی که شبکه سافت ریداندانت را از طریق ‌MPI برقرار می کنیم ، مگر نباید در قسمت Netpro هنگامی که روی PLC راست کلیک کرده و گزینه Insert New Connection در پنجره باز شده در قسمت Connection و برای گزینه Type کدام قسمت را انتخاب نماییم.
تصویر از این قسمت پیوست می باشد.

سلام من نکته دیگه بنظرم نمیرسه شما ارتباط ندارید ورژن دیگه کمکتون نمیکنه،اگه ارتباط داشتید ولی امکان دانلود رو نداشتی ممکن بود به نرم افزار ربط داشته باشه ولی شما ارتباط ندارید ، شما تونستی ping بگیری از plc یا خیر؟

@barandehfard#2557
سلام
بله پینگ گرفتم درسته
وقتی با لبتاب دیگه یه برنامه میریزم روی cpuبعد به راحتی کانکت میشه با لبتاب خودم اما وقتی cpuنو باشه و برنامه ای روش نباشه با لبتاب خودم نمیتونم متصل بشم

سلام روز بخیر،
۱-کابل ارتباطی رو چک کنید ببینید سالم هست
۲-وقتی کابل بین کامپیوتر و پی ال سی متصل هست روی پورت ها چراغ چشمک میزنه
۳- در کنترل پنل set pc pg interface رو چک کنید
۴- ای پی مربوط به پی ال سی رو تغییر بدید چون این آدرس ممکنه توسط سیستم دیگه ای استفاده شده باشه
۵- با دستور ping در قسمت command prumpt ارتباط رو تست کنید

سلام . بله اون سیستم شبیه ساز فرایند هست و ورودی خروجی بر اساس پروژه انتخاب شده تولید میکنه و حتما باید به plc متصل بشه و با plcsim کارنمیکنه

در رابطه با ایجاد بسترنرم افزاری سافت ریداندانت برایPLC S7 300 برای هر حالت از چه فانکشن های باید استفاده شود ،
آیا دو PLC S7 300 -2dp را از طریقMPI تنها می توان ریداندانت کرد و چگونه ؟
اگه لطف بفرمایید و جواب و توضیحات دقیق تری برای این سوال باشد.

@barandehfard#639
سلام متن خطایی که میده این است
The program on the cpu is incompatible with the step7 priject.version of the program on the cpu:V14sp1-->version of the step7 project:v15.1

با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد برنده فرد
اگه لطف بفرمایید و بیشتر راهنمایی کنید.

@javch#2565 بله شما فقط زمانی می تونید از سیمولاتور استفاده کنید که پی ال سی نباشه امکان استفاده همزمان از plcsim و پی ال سی سخت افزاری وجود ندارد

سلام
هیچ کدام از فایل ها قابل دانلود نیست.

سلام یک برنامه با tia روی cpu1200 هست ورژنش ۱۴ است بعد من اونو میخام با ورژن ۱۵ تیا باز کنم خطا میده میگه برنامه با ورژن ۱۴ نوشته شده چکار کنم

@barandehfard#2517
سلام استاد
همه رو چک کردم درست است اما کانکت نمیشه
کابلو هم عوض کردم
Cpu رو هم عوض کردم
اما متصل نمیشه
چکار کنم

@barandehfard#639

نمونه برنامه 3

[upl-file uuid=3ebf0c78-a1a3-4b76-a061-e4c9a08e6a2c size=313kB]swr-400m.zip[/upl-file]