مدل کردن نقشه در PDMS

سلام استاد…ایا به عنوان یک مهندس پایپینگ باید قسمت مشخص شده در شکل زیر را در PDMS مدل کنیم ؟یا اینکه این قسمت جزو ابزار دقیق حساب میشه و توسط مهندسین ابزار دقیق صورت میگیره؟2021-08-20/1629473659-517672-888.png

2021-08-27/1630052321-993082-1.png

@Manizadeh#5800

@Manizadeh#5799 سلام استاد…ممنون از پاسختون…ولی شما میفرمایید که این این خط جزو پایپینگ حساب میشه و حتما باید دیزاین بشه …پس اگر جزو پایپینگ حساب میشه و حتما باید دیزاین بشه پس چرا این خط لاین نامبر نداره؟؟؟…و میدونیم که خطوطی که لاین نامبر نداره جزو پایپینگ حساب نمیشه و نیازی نیست که ان ها رو تو پی دی ام اس مدل کنیم …و سوال دومم این که در عکسی که شما فرستادید مگر نباید خروجیه psv با زاویه 45 درجه تخلیه شود؟پس چرا با زاویه 90 درجه تخلیه کردید؟

@saeed1370#5708
سلام مهندس
برای ابزار دقیق دو تا راهکار وجود داره، یا شما کانکشن رو میزنی و بعدش با توافق با کارفرما، فقط کانکشن رو تحویل میدی، با اینکه با داشتن نقشه HOOK UP ابزار دقیق که نحوه اجرای اون رو گفته، ابزار دقیق رو هم مدل میکنی. به قرارداد و شرح خدماتی که پیمانکار طراحی باید انجام بده بسیار وابسته است.
اما چیزی که من دارم میبینم، این هست که شما خط PSV رو داری نشون میدی که در عمل باید بگم بله این خط باید دیزاین بشه و جز پایپینگ هست. من نمونه ای از کار خودم رو برای شما در تصویر پایین قرار میدم تا ببنید

@saeed1370#5708
مسیر PSV دیسچارچ یک پمپ به ساکشن اون در تصویر زیر مشخص هست.

@saeed1370#5828
با سلام
چون لاین نامبر ندارد دلیل بر اینکه در کار پایپینگ هست، نمیشود. و این تعبیر کاملا نادرست و اشتباه هست.

اما در خصوص این PSV شرایط خاص در طراحی داره و نیاز به زانو 45 نیست