نرم افزار آلتیوم و طراحی pcb

سلام دوست عزیز، مسئله پیدا نشدن فوت پرینت ها همیشه وجود داشته و یکی از مهم ترین دلایلش تهیه نرم افزار ها به صورت crack هست. خیلی از کتابخانه ها و منابع مهم در سایت خود altium پیدا میشن که متاسفانه دسترسی بهشون ممکن نیست.
من معمولا اگر در کمتر از نیم ساعت اون قطعه ای که میخوام رو پیدا نکنم، خودم براش فوت پرینت میسازم.
جدیدا دیدم که عزیزی یک کتابخانه کامل با قطعات سه بعدی تهیه کردن و به فروش میرسونن. به نظر کیفیت خیلی خوبی داره. لینکش رو براتون میذارم. https://tarahiboard.com/product/library-pack

>

@mehdi1364#6348 میشه مثلا یه خازن الکترولیتی را با ظرفیت 100 میکرو فاراد و 35 ولت انتخاب کنیم بعدا ولتاژ را تغییر بدیم

اگر سایز قطعه و فوت پرینت اون کاملا درست است، اشکالی نداره که ولتاژ اون با ولتاژ اصلی ای که شما قراره اونجا مونتاژ کنید یکی نباشه و ولتاژی که داخل کتابخانه وجود داره بیشتر تزیینی هست.

>

@mehdi1364#6348 میشه فایل epw را در آلتیوم استفاده کرد؟

من ندیدم جایی براش ولی احتمالا براش یک افزونه وجود داشته باشه داخل نرم افزار آلتیوم. مشکلی که وجود داره اینه که خیلی از افزونه ها پولی هستن و نمیشه اونها رو در ایران تهیه کرد.
به نظرم اگر فایل های cad پیدا کردید برای یک قطعه، با یک نرم افزار cad اونها رو باز کنید و فاصله های بین پایه ها و اندازه ها رو استخراج کنید و خودتون با استفاده از اون اعداد، کتابخانه بسازید.

خیلی ممنون استاد بابت راهنمایی و لینکی که فرستادین

سلام
و عرض و ادب
خیلی از قطعات فوت پرینت شون تو آلتیوم و کتابخونه شون نیست و حتی در سایت snapeda.com هم پیدا نمیشه
تو اینترنت هم به صورت فایل epw است
اول اینکه میشه مثلا یه خازن الکترولیتی را با ظرفیت 100 میکرو فاراد و 35 ولت انتخاب کنیم بعدا ولتاژ را تغییر بدیم خود ابعاد تغییر می کنه تو فوت پرینت یا باید بریم در بخش ایدت تغییر بدیم یا اصلا امکان تغییر وجود نداره ؟
دوم اینکه میشه فایل epw را در آلتیوم استفاده کرد؟