ارور در رسم pcb آلتیوم دیزاینر نقشه شماتیک

در ادامه سوال من در بحث ترانس
چون من هر دو بسته الکترونیک و تعمیرات را خریداری کرده ام هدف هم طراحی و هم تعمیرات است
چطور در طراحی یک منبع تغذیه سوئیچینگ مثل s-60-12 یک ترانس را انتخاب کنیم ؟معیارهای انتخاب ترانس چیه در همون منابع سوئیچینگ؟

سلام و عرض ادب
در حالتی که آلتیوم دیزاینر نقشه شماتیک را رسم کرده ایم و می خواهیم pcb آن را رسم کنیم و آپدیت می زنیم این ارور میاد و هم چنین وقتی میخ اهیم pdf بگیرم از نقشه شماتیک چطور این ارور را برطرف کنم 2021-10-05/1633409838-906967-untitled.png

سلام دوست عزیز، لطفا برای سوال های جدید، پست های جدید ایجاد کنید و زیر سوال قبلی، سوال جدیدی مطرح نکنید تا سایر عزیزان بتونن سوال ها رو راحت ببینن و شاید مشکل مشابه اون عزیزان هم حل بشه.

در مورد اروری که فرستادید، بدون اطلاعات بیشتر نمیتونم نظری بدم ولی بعضی وقتا که ارورهای عجیب پیش میان، مخصوصا اگر قبلا داشته کار میکرده، به نظرم کلا یک new project دیگه بسازید و روی اون کار کنید. کلا ریپورت گرفتن نباید باعث ایجاد ارور بشه بعدا و عجیب هست.

درمورد new project هم ایجاد کردم ولی جوابی نگرفتم در مورد همه پروژه ها این ارور می آید

منظور از اطلاعات بیشتر را چه مطلبی مورد نظرتون هست فقط وقتی میخوام pdf بگیرم یا از شماتیک برم به pcb (تبدیل کنم) این ارور ظاهر میشه
به نظر تون نرم افزار دلت کنم دوباره نصب کنم بهتر نیست؟

سلام دوست عزیز، تولید کننده چیپ های منبع تغذیه، نرم افزارهایی دارن برای کمک در طراحی مانند همون نرم افزار که خودتون گفتید. نقشه های اونها کاملا قابل اعتماد هست. معمولا امکانات خوبی هم ارائه میدن این نرم افزار ها و شما میتونید انواع رنج ولتاژ و جریان و قابلیت ها و حفاظت ها و … رو انتخاب کنید.

اگر براتون امکان پذیر هست، نصب دوباره میتونه کمک کنه.

سلام
خیلی ممنون از توضیحات تون
باشه سوالات جدید را در پست جدید می پرسیم

سلام
خیلی ممنون از راهنمایی تون
به نظر شما می توانیم از نرم افزار PI Expert نیز برای طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کنیم داده های و نقشه های آن قابل اعتماد است؟
که با توجه به ولتاژ ورودی و جریان و ولتاژ خروجی قطعات و نقشه مدار را می دهد

البته نرم افزار آلتیوم را از پکیج نماتک نصب کردم و درست کار می کرد ایرادی نداشت قبلا راحت pcb نقشه شماتیک را رسم می کرد ولی یه بار خواستم ریپورت بگیرم فکر کنم از اون موقع اینجوری شده

سلام
خیلی ممنون از توضیحات تون

سلام دوست عزیز، برای طراحی یک منبع تغذیه شما باید با توجه به مشخصاتی که مد نظرتون هست، یک آی سی کنترل سوییچینگ انتخاب کنید. در دیتاشیت این آی سی ها اطلاعات مفصلی وجود داره در مورد ترانس مورد استفاده. کلا پارامترهایی مثل ولتاژ ورودی، ولتاژ خروجی، جریان خروجی، فرکانس سوییچینگ و … در انتخاب ترانس تاثیر گذار هستن. دقت کنید که در بیشتر مواقع ترانس شما به صورت شخصی سازی شده باید تولید بشه. یعنی شما در طراحی تعداد دور سیم پیچ اولیه و ثانویه رو به دست میارید و میدید یک کارگاه براتون بپیچه.