خاموش شدن برد ntc 10d-9 در هوای سرد!

سلام دوست عزیز، مقاومت های NTC، با افزایش دما، مقدارشون کاهش پیدا می کنه و برای soft start و جلوگیری از inrush current استفاده میشن. وقتی که یک سیستم استارت میخوره، این مقاومت جلوی جریان رو میگیره و در نتیجه داغ میشه و در نتیجه داغ شدن، مقدارش کاهش پیدا می کنه تا اینکه سیستم به تعادل برسه.
این مدل ntc که شما دارید، در دمای ۲۵ درجه باید ۱۰ اهم مقاومت داشته باشه. اینکه شما گرمش می کنید تا راه بیفته به نظر من خرابی از جای دیگه میتونه باشه. شما با گرم کردن ntc، جاهای دیگه رو هم دارید گرم می کنید. خازن ها رو هم تست کنید.
در مصارفی که ntc برای soft start استفاده میشه، میتونید حتی اون رو موقتا حذف کنید و جاش سیم بذارید (البته دقت کنید که همه مدار رو کامل چک کنید و ببینید که مشکلی برای جایی پیش نیاد.) (نکته دوم اینکه تاکید می کنم که “موقتا” جاش سیم بذارید و حتما بعد از تست به حالت قبل برش گردونید)
در آخر هم شاید اگر عکس بفرستید از دستگاه، بتونم بیشتر کمک کنم و چیز دیگه ای به نظرم بیاد داخل عکس.

با سلام
استاد یه برد دارم روشن نمیشه ntc رو با هیتر گرم میکنم روشن میشه ولی برد رو میبرم هوای سرد دوباره میزنم برق روشن نمیشه نوع ntc 10d-9هست عوضشم کردم درست نشد با یه ان تی سی پایینتر عوضش کنم مشکل حل میشه یا نه یا اصلا اصولی نیست ؟؟ با تشکر فراوان

@Mehrad#3631
با سلام
بله دقیقا همونطور که گفتین بود یکی از خازن ها مورد داشت عوض کردم درست شد