استفاده از NIPPLE در نرم افزار PDMS

@vahid1372#5841
من این استاندارد واقف هستم و میدانم که باید طول اسپول چقدر باشه در پاسخ به سوال شما دلیل را گفتم. ضمنا این استاندارد اختصاصی است و کد نیست. استاندارد اختصاصی بنا به شرایط موقعیت خاصی مثلا مثل IPS برای وزارت نفت است. ممکن است در استاندارد اختصاصی نفت کشوری دیگر مقدار 25 میلی متر باشد

هر مقداری را میتونم برای اسپول در pdms در نظر بگیرم؟؟؟؟!!! مثلا حتی دو سانت یا یک سانت ؟؟؟؟؟!!! اگر طبق گفته ی شما این مود نشئت گرفته از این است که haz ها روی هم نیفتند پس میشه گفت که حق ندارم که از پنج سانتی متر کمتر بگیرم چون که در IPS-C-PI-240 از کلمه ی SHALL استفاده کرده است…عکس زیر را مشاهده فرمایید
2021-08-27/1630064926-991322-yyyy.png

@vahid1372#5688

@vahid1372#5841
بله میتونید بگیرید، در موقع مدل سازی نرم افزار از شما خط نمیگیره

ولی از لحاظ طراحی عرض کردم خدمتتون که در اسپک باید فاصله ای بینشون باشه

در صورت سوال اول شما این بود که آیا در نرم افزار میشه SPOOL کمتر از 100 میلی متر گرفت که پاسخش بلی هست و نرم افزار ایرادی نمیگیره.

@vahid1372#5688
سلام و عرض ادب
در خصوص طول نیپل در کد صحبتی نشده است ولی در specification های هر پروژه و یا در استانداردهای اختصاصی همچون استانداردهای وزارت نفت و یا شرکت گاز در این خصوص بنابر سایزهای مختلف مقادیری اعلام شده، که همه این موارد نشئت گرفته از این موضوع هست که دو جوش طولی باهم حداقل فاصله ای رو داشته باشند، که مناطق Haz جوش روی همدیگر نیافته.
در pdms میتونید هر مقداری رو برای spool در نظر بگیرید، ولی پیش فرض در این نرم افزار 100 میلی متر هست و میتونید خودتون با وارد کردن عدد و زدن دکمه spool این تغییر رو به وجود بیارین. دو تا فلنج رو هم اگر فضا ندارید و مجبور هستین، بله میتونید. ولی اصولیش وجود قطعه نیپل برای تعمیرات بهتر، باز و بسته کردن راحتر پیچ های فلنج و … است.

سلام جناب دکتر…خسته نباشید…ایا نیپلی که توی PDMS رسم کنیم حتما باید حداقل 10 سانت طول داشته باشه؟کمتر نمیشه؟
و سوال دومم اینه که ایا میشه دو تا فلنج را مستقیما توی PDMS به هم جوش بدیم یا اینکه حتما باید بینشون نیپل بزاریم؟