اجزای پمپ (Mechanical Seal)

با سلام خدمت آقای مهندس اسکندرلو
آقای مهندس با توجه به عکس پیوست، شما در توضیحاتتون فرمودین که نیروی تحمیلی در نقطه A اتفاق می افتد و این مقدار برابر Pd-Ps)/Alfa+Ps) می باشد. سوال بنده این است سیالی که وارد Mechanical Seal می شود قاعدتا باید از نقطه B (شکل پیوست) وارد شود و این به صفحه ثابت نیرو وارد می کند نه صفحه متحرک، به عبارتی سیال پمپ شونده که با محفظه سیل در ارتباط نیست. فشار پمپ در نقطه B قرار دارد پس چرا ما نقطه A را در نظر میگیریم؟
سوال دوم اینکه نیروی باز شونده از نقطه C وارد می شود ولی چرا این فشار با فشار محفظه سیل قاطی نمی شود؟
2020-09-29/1601377865-74742-question.jpeg

با سلام
سیال موقع ورود وارد یک محفظه میشه که بر اساس شکل شما میشه اسم محفظه رو ACBگذاشت. علت اینکه قاطی هم نمیشه اینه که این محفظه از محفظه کناری خودش با یک تلرانس کم جدا شده. بر اساس اصل پاسکال، تمام نقاط ACBداری یک فشار هستن. سمت راست این ظرف یعنی قسمت Bدر صورتی که سینگل مکانیکال سیل داشته باشیم دارای فشار اتمسفر هست و سمت چپ یعنی قسمت Aدارای فشار محفظه سیل.
نیروی جداشونده هم بله در حقیقت در محفظه ACBاتفاق میافته و محل اثرش در فضای بین دو صفحه ثابت و دوار هست.

ممنون از زحمات جنابعالی :rose:

بسیار ممنون از پاسخگویی جنابعالی اما متاسفانه هنوز برای بنده یک مقدار مسئله گنگ است.
اول اینکه سیال پمپ شونده از کجا وارد محفظه BCA می شود؟ (با توجه به همین شکل)
دوم کدام محفظه با محفظه BCA تلرانس دارد؟
سوم چرا فشار نقطه A برابر یک اتمسفر است مگر نقطه A پشت پروانه قرار ندارد؟!
احتمالا بنده در محل هایی که سیال وارد سیل میشود دچار اشتباه شده ام.

من سعی میکنم یه تصویر از شبیه سازیه جهت حرکت سیال براتون پیدا کنم. یکم بهم وقت بدین حتما اینکار رو میکنم