مفهوم پروگرام کردن LPC توسط بوت لودر

ممنون مهندس.بسیار کامل و عالی

مهندس پروگرم کردن توسط بوت لودر یعنی چه؟اصلا بوت لودر دقیقا کارش چیه؟LPC1768 رو که گرفتم یه برگه داشت اموزش پروگرم کردن توسط بوت لودر هست.
و چطوری میشه با خود کابل USB پروگرم کرد؟

بوت لودر یک کد مجزا هست که در میکرو ها معمولا در فضای اول حافظه نوشته میشه و تحت شرایطی اجرا میشه.
برای مثال، میکرو هایی هستن که اگه روی یک microSD یک نسخه از لینوکس رو بذارید و پین های درست رو وصل کنید و میکرو رو در حالت خاصی روشن کنید، اون نسخه لینوکس رو کپی میکنه و اجرا می کنه و دفعه بعد که میکرو روشن میشه، لینوکس اجرا میشه. اون کد روی بوت لودر میکرو در کارخانه وجود داره.
در واقع بوت لودر کدی هست که روی میکرو وجود داره و تحت شرایط خاصی اجرا میشه. شبیه منوی BIOS که روی کامپیوتر ها هست.

اون بوردی که شما دارید هم روش یک کد هست که اگه دیپ سوییچ های روی بورد رو در حالت خاصی قرار بدید و بورد رو به کامپیوتر وصل کنید، به صورت یک حافظه فلش توسط کامپیوتر شما شناخته میشه و شما باید کد کامپایل شده .bin رو روی اون حافظه کپی کنید و دیپ سوییچ ها رو به حالت قبل برگردونید و میکرو رو ریست کنید. درواقع کد بوت لودری که روی این بورد پروگرم شده، این کارها رو انجام میده و یک تکه از حافظه رو به خودش اختصاص داده. (انگار که میکروی شما دو تا کد داره و هرکدوم تحت شرایط خاصی اجرا میشن)
این روش پروگرم رو من پیشنهاد نمی کنم چون خیلی سخت هست (در مقایسه با کاری که ما در بسته انجام دادیم) و نکته دیگه اینکه ممکن هست در ادامه شما رو به مشکل بندازه. چون بعضی از مواقع کامپایلر میکرو رو به خانه ۰ حافظه فلش ارجاع میده که کد از ابتدا اجرا بشه ولی در این حالت شما باید حواستون باشه که بوت لودر اول فلش هست و یک offset بذارید برای همه این کارها. این offset در تنظیمات وجود داره ولی پیشنهاد نمی کنم بهش دست بزنید.