تفاوت local ip و default gateway

سلام.مهندس برای یک سیستم گفتیم که یه لوکال ای پی تعریف میشه.و همچنین یه default gateway هم برای روتر داریم که مرز تبادل بین ای پی استاتیک(valid) و همون سیستم های ماست.
سوالم اینه که برای یه ماژول مثل همین nodemcu یه لوکال ای پی تعریف کردیم.اما ضرورت default gateway رو نفهمیدم.خب اگه این ماژول قراره به اینترنت دسترسی داشته باشه مثلا به مودم وصل میشه و مودم خودش default gateway داره برای ارتباط با دنیای بیرون به وسیله ی ای پی استاتیک.میشه توضیحی بفرمایید

بنظرم وقتی شما با گوشی خودتون به چند نفر اینترنت میدید و در واقع اینترنت خودتون رو به اشتراک میذارید، اینا و حتی ip ی گوشی شما میشن لوکال آی پی .
یا برای مثال وقتی در یک خانه ده نفر از یک مودم استفاده می کنند، مودم به هر کاربر یک لوکال آی پی میده.
خود شرکت اینترنتی که از شما ازش اینترنت می گیرید، ممکنه فقط یک آدرس ip استاتیک داشته باشه و به تمام مودم های تحت نظرش فقط همون آی پی رو بده، ولی مودم شما به هر کاربری که در اون شبکه وصل میشه، یک آی پی دینامیک میده که با بقیه ی آی پی های همون شبکه متفاوت و یکتا است.
البته استاد باید این صحبت منو رو هم تایید یا رد کنند، و مطمئن نیستم

خب ماژول شما مودم رو از کجا پیدا کنه؟ در این سناریو، آدرس مودم میشه همون default gateway. در واقع شما با دادن default gateway به دستگاهتون آدرس مودم رو دادید. خود مودم هم با توجه به روشی که به اینترنت وصل شده میتونه داده ها رو مسیر یابی کنه و داخل شبکه اینترنت ارسال کنه.

یعنی local ip میشه ادرس شناخته شده خود سیستم ولی default gateway میشه ادرس مودم که برای هردستگاهی که میخاد به روتر متصل بشه لازم داره.که default gateway همون ای پی دینامیکه که روتر میده به سیستم.درسته؟

بسیار ممنون از جناب مهندس و اقای رحیم زاده.کاملا متوجه شدم.

با تشکر از پاسخ دوستمون. من مشکلی توی جواب شما نمی بینم و تایید می کنم.
در جوابی که آقای افتخاری دادن یک جمله اشتباه هست : " default gateway همون ای پی دینامیکه که روتر میده به سیستم"
این جمله اشتباه هست. خیلی ساده، default gateway آدرس مودم شما هست. هر دستگاه، با دونستن آدرس مودم، می دونه که پیام ها رو به کی بفرسته که به مقصدش برسه.