بهترین load جهت بارگذاری روی منبع های تغذیه مدارات

سلام دوست عزیز، کلا نمیشه گفت که یک load خاص بهترین load برای تست منبع تغذیه هست. خیلی از دستگاه ها برای load های مقاومتی بهینه شدن و خیلی ها برای load های سلفی و خازنی.
ولی در مورد منبع تغذیه ای که مشخص هست کارش چیه، بهترین load برای تست، همون load ای هست که منبع قراره روشنش کنه. برای مثال اگر در حال تعمیر پاور کامپیوتر هستید، بهترین تست لود برای شما این هست که ببینید منبع میتونه همون کامپیوتر رو روشن کنه یا نه. (برای پاور های کامپیوتر البته دستگاه هایی وجود داره که پاور رو تست میکنه)
ولی قبل از اینکه با دستگاه اصلی تست کنید، برای اینکه مطمئن بشید که آسیبی وارد نمیکنه به دستگاه اصلی، ابتدا ولتاژ منبع بدون بار رو بگیرید که باید دقیق باشه و سپس میتونید یک لود مقاومتی مثل یک مقاومت توان بالا رو وصل کنید ببینید در جریان کشی، افت ولتاژ پیدا نشه. (دقت کنید که حتما طبق قانون اهم، مقدار مقاومت رو طوری انتخاب کنید که جریان در حد توانایی منبع ازش بکشید و حتما به توان مقاومت هم دقت کنید که بتونه اون جریان رو تحمل کنه)
به غیر از مقاومت، اگر دستگاه کاربر خیلی خاصی نداره، میتونید از یک فن با ولتاژ مناسب هم استفاده کنید. استفاده از لامپ های dc هم خیلی وقت ها کمک میکنه چون اگر نوسانی داشته باشه، با چشم دیده میشه.

مهندسین محترم چه زود زود جواب میدن سوالات مردم را😏

مهندسین محترم چه زود زود جواب میدن سوالات مردم را😏

مهندسین محترم چه زود زود جواب میدن سوالات مردم را😏

سلام جناب مهندس
بهترین load جهت بارگذاری روی منبع های تغذیه مدارات جهت تست پاسخگویی زیر بار که بتونیم تنظیم کنیم برای اکثر منابع تغذیه که خروجی متفاوتی دارند چی پیشنهاد میکنید؟

منظور استفاده از بار متغیر جهت تست زیر بار منابع تغذیه هایی که جهت تعمیر میاد