ایراد lcd نوشتاریبا سلام خدمت استاد استاد عزیز مهندس معین
طبق عکس بارگذاری شده برد ترموستات دستگاه چیلر مباشد که lcd نمایشگر این دستگاه یک قسمت عدد بعد از یک رو به طور کامل نمایش نمیدهد میخواستم ببینم کدوم قسمت باعث میشه که همچین مشکلی پیش بیاد ؟

سلام دوست عزیز، اگر درایور این lcd سالم باشه، احتمالا مشکل از خود lcd هست. این lcd ها رو اگر باز کنید، داخلشون یک قسمت لاستیکی طور دارن که ارتباط lcd رو با برد زیرش برقرار میکنه. اون قسمت ممکن هست آسیب دیده باشه و اتصال خود و کامل برقرار نشه. در بعضی وارد، با اعمال کمی فشار روی lcd ممکن هست اون قسمت کمرنگ، درست بشه که نشونه این هست که اتصال کامل برقرار نیست.

سلام.تشکر از لطف شما.بله طبق گفته ی شما با فشار اعداد نمایش داده میشوند و بعد مدتی از بین میروند.از طرفی نمونه مشابه این lcd را در سایت های فروش قطعات پیدا نکردم.لذا خواهشی ک از شما دارم راهنمایی بفرمایید نمونه ی مشابه این lcdرا از کجا تهیه کنم.(سایز ال سی دی:۵×۵سانتی متر)

به نظرم اول سعی کنید که ال سی دی رو باز کنید و اون اتصالات لاستیکی رو با اسپری شست و شو کنید. اگر به هیچ عنوان موفق نشدید به تعمیرش باید این lcd رو نمونه اش رو در سایت های خارجی پیدا کنید و سفارش بدید براتون ارسال بشه. فروشگاه هایی مثل جوان الکتریک این کار رو انجام میدن. فقط کمی طول میکشه.

مرسی لطف کردید :heart: