Lcd و برنامه نویسی با avr

سلام جناب مهندس معین
میخواستم برای سیستمی که جز تجهیزات پزشکی است برنامه کنترلی بنویسم که با یه ال سی دی بشه بهش فرمان داد و از یه طرف خروجی را هم داشته باشیم مثل hmi در plc
چند سوال داشتم
میکروکنترلر avr مناسب هست یا arm بهتره برای اینکار چون آردوینو را نمیشه بکار برد
چه lcd مد نظرتون هست چه بشه باهاش راحت کار کرد و براش برنامه نوشت اگر بشه اسم یا مدلش را هم بفرمایید که تو ایران هم باشه و تهیه کرد
سیستم مورد نظر تورنیکه است و قراره فشار و زمان را کنترل کنه و سیگنال هایی را از دتکتور التراسونیک دوپلری بگیره

سلام دوست عزیز، راه اندازی lcd های رنگی با تاچ، علاوه بر اینکه نیاز به توان پردازشی بالا داره، نیاز به یک سیستم عامل هم داره.
شاید شما بتونید خودتون روی lcd دکمه و المان های دیگه ای رو ایجاد کنید، ولی خیلی زود متوجه خواهید شد که برای داشتن یک رابط کاربری، نیاز به المان های بسیار پیچیده ای هست. مخصوصا امروزه که کاربرها به عادت به رابط های کاربری به روز و مدرن دارن.
برای همین به نظر من شما باید از یک پردازنده arm به همراه کنترلر lcd و تاچ به همراه یک سیستم عامل استفاده کنید. این سیستم عامل در حالت های سطح بالاتر میتونه اندروید و یا نسخه های سبک لینوکس باشه مثل اتفاقی که در بردهای رزبری پای میفته و در حالت دیگه میتونه سیستم عامل های سبک تر مثل emwin باشه که روی آرم ها اجرا میشه. برای یک کار سبک و سریع که قیمتش هم بهتر دربیاد به نظرم emwin گزینه خوبی هست.

خیلی ممنون از راهنمایی تون استاد
برای استفاده از سیستم های عامل به همراه میکرو کنترلر arm چطور شروع کنم
یه راهنمایی می کنید راجع به اموزش این مبحث که چطور شروع کنم و از کجا شروع کنم تا سریع تر یاد بگیرم و کار کنم
تو مباحث پک آموزشی الکترونیک این مبحث نیست
ایا خود مجموعه نماتک را جه این موضوع اموزشی داره یا قراره تهیه بشه ؟

سلام دوست عزیز، برای کار کردن با بردهایی که لینوکس دارن مثل رزبری پای، باید سیستم عامل لینوکس رو یاد بگیرید. در اینترنت منابع خیلی زیادی برای رزبری پای وجود داره.
برای استفاده از emwin کمی منابع کمتر هست ولی خود سایت سازنده اون آموزش های خیلی خوبی با مثال و کد و ویدیو و … گذاشته که میتونید از اونها استفاده کنید.

سلام
تشکر از راهنمایی تون استاد