سوال در مورد igbt (7mbr25sa120-50)

دیدم ولی دوباره میبینم مرسی وقت گذاشتید

ممنونم متشکر

سلام در مورد igbt (7mbr25sa120-50)سوال داشتم واینکه igbt فقط رو ولتاژ dc میتونه مانور بده ؟ پس چه طور در اینورترها بعده igbt ولتاژ موتور ac تامین میشه اصولش وبا چی تامین میشه مثلا در پکیج igbt فوق سه فاز مستقیم وارده igbt میشه و سه فاز خروجی پکیج igbt بعده سری شدن با دوتا به نظرم ct وارد موتور میشه و u,v,w رو تامین میکنه همین در مورد این پکیج و نحوهی تستش و هم اینکه در اینورترها ولتاژ چه جوری بعده igbt تبدیل به ac میشه توضیح بدید ممنون میشم در مورد کارکرد این پکیجو پایه هاشو ونحوه ی تستش ممنون عکسم خدمتتون میفرستم اون دوتا تو عکس سی تی هستن که سر راه خروجی سری شدن در مورد اونم توضیحات بدید ممنون میشم

سلام دوست عزیز، در بسته آموزشی، قسمت تست IGBT و همچنین قسمت توضیح اینورتر رو دیدید؟
IGBT جریان DC رو میتونه عبور بده ولی با استفاده از چند تا IGBT میشه جریان از هر دو جهت رو پشتیبانی کرد. شبیه وقتی که شما با ۴ تا ترانزیستور معمولی، موتور رو می تونید در دو جهت کنترل کنید (پل H). به اون قسمتها در آموزش مراجعه کنید و اگر هنوز جا نیفتاده بود براتون، همینجا ابهامات رو بپرسید.

اگر اون پل H رو هم دیده باشید، کاملا اینکه چطوری با یک سری قطعه که جریانشون از یک سمت هست فقط، میشه جریان دو سمته ایجاد کرد. برای اینورتر های سه فاز، از ۶ عدد ترانزیستور یا IGBT استفاده می کنن که دقیقا برای همین هست. اگر خروجی رو به صورت سه سیم سه تا فاز در نظر بگیریم، از هرکدوم به اونیکی مسیری وجود داره. به اون شکل که داخل آموزش نشون دادیم رجوع کنید و سعی کنید بین خروجی ها مسیر بسته در نظر بگیرید. از یک طرف، از دو تا از IGTB ها جریان رد میشه و در جهت برعکس از دوتای دیگه.