شبیه سازی اواپراتور در نرم افزار HTRI

سلام و عرض ادب.
جناب مهندس در صورتی که قصد طراحی اواپراتور پوسته و لوله‌ای داشته باشیم که به صورت مستقیم باشد (U نباشد) و دارای بیش از یک مدار مبرد مثلا دو، سه و یا چهار باشد در نرم افزار HTRI باید چطور طراحی را انجام داد؟ (تعداد مدار مختلف) چون تعداد مدار بیشتر قطعا توی نحوه ورود مبرد و سرعت ورودی آن اثرگذار خواهد بود و طراحی را تحت تاثیر قرار خواهد داد پس بنظرم نمیتوان صرفا به صورت ساده با یک مدار طراحی حرارتی را انجام داد و مثلا شکل مبدل را در قسمت ورودی و تیوب شیت در نرم افزارهای مدلسازی اصلاح کرد.
یا کلن باید رفت به سراغ CFD و شبیه سازی سیالاتی؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
سپاس.


با سلام
عموما نرم افزار Htri مبدلهای با تغییر فاز که دارای سیستم های مبرد هستند رو میتونه به خوبی طراحی کنه و محاسباتش رو انجام بده اگر مبدلها به صورت موازی یا سری باشند این کار با در نظر گرفتن تعداد مبدلهای مناسب انجام میشه یا با افزایش تعداد پاسهای لوله .ولی از آنجاییکه سیتم اواپوریتورها عموما بصورت مدارهای داخلی هستش که هم سیال مبرد و هم آب کولینگ داخل با هم در تماس هستند و مبدلها بصورت Internal Loop ساخته میشن (بدلیل محدودیت در فضا و ابعاد جانمایی) طراحی مدار لوپ با Htri امکان پذیر نیستکه در اینصورت یا محاسبات Fluid Dynamic یا CFD باید انجام بگیره.

با تشکر

سلام عرض ادب برای طراحی اواپراتور پوسته و لوله و کندانسور هوا خنک بهتره از Aspen استفاده بشه یا HTRI و اینکه نمونه مثال یا اموزشی برای طراحی این دو مبدل موجود دارید ؟ کاربریشون در مود سرمایش هست.

و اینکه در برنامه HTRI 9 در قسمت process برای اوردیزاین 10 درصد (1.1) در نظر میگرفتیم غیر فعال هست ولی قسمتی رو گذاشته رنج اور دیزاین رو وارد میکنیم که در سایز کل مبدل اور میشه نه در flow های وارد شده
مشکلی در خروجی ایجاد نمیکنه؟

با سلام
معمولا هر دو نرم افزار میتوانند محاسبات مربوطه رو انجام بدن وای htri چون مدلهای ترمودینامیکی بیشتری داره بهتر جواب میده

این ایراد مربوط به نسحه کرک شده htri-9 هستش پیشنهاد میکنم در دبی ها خودتون ضریب 1.1 رو لحاظ کنید تا over design رو روی دبی در نظر بگیره