اتصال اردوینو به اینترنت از طریق esp-01

سلام مهندس خسته نباشید
من میخواستم برد اردوینو رو برای ارسال اطلاعات به یه سایت با ماژول esp01 به ایتنرنت وصل کنم میشه راهنمایی کنید که این اتصال چطوری باید بر قرار شه و چطور میتونم اطلاعات رو ارسال کنم؟

بله، همه این ماژول ها از خود چیپ esp8266 استفاده میکنن ولی ممکن هست که یکی از ماژول ها یک سری پایه ها رو زیادتر یا کمتر داشته باشه. اون esp-05 رو هم من دسترسی به دیتاشیتش ندارم، ولی با سرچ esp-05 datasheet دیدم که یک سری سایت، توضیحاتی در موردش دادن. سعی کنید کل لینک ها رو دنبال کنید تا به موردی که مد نظرتون هست برسید.

استاد من دارم اونارو نگاه میکنم چنتا سوال دیگه
اینکه کل esp8266 ها مثل هم کار میکنن (از لحاظ اتصال به وای فای و اینا …)
و اینکه ماژول esp-05 رو که من الان دارم هیچ جایی دیتاشیتش رو پیدا نکردم چیکار باید بکنم؟

سلام دوست عزیز، شما اول باید بتونید با wifi object کار کنید و بعد از اینکه تونستید esp رو به wifi وصل کنید، حالا باید با استفاده از پروتکل tcp، به یک سرور اینترنتی متصل بشید و داده رد و بدل کنید (مثلا mqtt borker ها). برای دریافت اطلاعات از یک وبسایت هم می تونید از http استفاده کنید.
شما بسته الکترونیک نماتک رو تهیه کردید؟ در این بسته در فصل اینترنت اشیا ما همین کار رو انجام میدیم و در نهایت با استفاده از اینترنت، یک چراغ رو روشن و خاموش می کنیم و داده های یک سنسور دما رو به صورت زنده از طریق اینترنت دریافت می کنیم.