اندازه گیری سطح با روش dp

برای اینکه تجهیز اسیب نبینه و اثرات تلاطم روش کم باشه معمولا میشه از یه استیلینگ ول داخل خود مخزن براش در نظر گرفت

چون اگه هوا گیری کنیم خب فشار تب بالا و پایین مگه ب ی اندازه تغییر نمیکنه؟بازم یعنی خطا چجوری ایجاد میشه؟

ممنون استاد درسته ضریب گذردهی برای نفت امولشن و آب خیلی بهم نزدیکه و محاسبات و سخت میکنه. یه نکته دیگه این رادار لول ترانسمیتر را ما داخل یک استند پایپ روی مخزن نصب کردیم یعنی داخل خود مخزن قرار نداره ، خود این مسئله هم میتونه ایراد داشته باشه؟ یعنی من هر چی سرج زدم ای نوع سطح سنج رو داخل خود مخزن نصب میکنند ولی ما داخل استند پایپ متصل به مخزن قرار دادن که یک leg زیر خود مخزن هست و یک leg وسط مخزن. نظر شما در این مورد چیه؟ ممنون

سلام استاد
برای اندازه گیری سطح اگر از روش DP استفاده کنیم میشه ی طرف رو به سقف مخزن وصل کنیم و یک طرف رو ب کف مخزن؟یا باید هر دو رو ب دیواره تانک وصل کرد؟
و اینکه اگه مخزن ما شیر هوا گیری داشته باشه مشکلی برای اندازه گیری ب وجود نمیاد؟

درود مهندس جان، من برای این موارد توصیه نمی کنم چون ضریب گذردهی اب و نفت خیلی نزدیک به هم هست، ضمن اینکه در سپراتورها ما همواره جهت تعیین میزان اب که در زیر مخزن قرار می گیره از دیسپلیسر استفاده می کنیم این مورد رو که بسیار هم کاربردی هست با مثال عملی در بسته توضیح دادم لطفا مشاهده کنید

چون اگه هوا گیری کنیم خب فشار تب بالا و پایین مگه ب ی اندازه تغییر نمیکنه؟بازم یعنی خطا چجوری ایجاد میشه؟
اینجوری ب نظر شما نمیشه حالتی ک ب صورت اتمسفریک مقدار سطح رو اندازه گیری میکردیم؟

@Farzad#3944
ممنون :pray::pray::pray:

ما هیچوقت کف مخزن نصب نمی کنیم به خاطر وجود رسوبات و clog شدن تیوب و choke کردن تپ
شیر هواگیری داشته باشین و بازش کنین طبیعتا فشار بالای سطح سیال تغییر می کنه و اختلاف فشار تغییر خواهد کرد و میزان سطح رو با خطا خواهید خواند

خانم مهندس اگه در بالای مخزن شما مثلا بخار با فشار p2 باشد هنگام هواگیری مخزن فشار بالای سیال شما با اتمسفر یکسان میشه و leg مربوط به low روی تجهیز با فشار اتمسفر یکسان خواهد شد برای همین خطا ایجاد میشه حتی اگه روی سقف هم نصب کنید همین مشکل رو خواهید داشت

ممنونم
استاد ب سقفش وصل کنیم ایرادی نداره؟

2021-01-24/1611514264-686196-2acfab6b-9e90-4731-baad-4d624baa21e0.png
سلام استاد. تازگی ما یک رادار لول ترانسمیتر برای تشخیص سطح آب در سپراتور سه فازی نصب کرده ایم ولی تو تشخیص سطح مشل داره. من یه سرچ کوچیک کردم دیدم اساس کار این ها بر اساس اختلاف ضریب گذردهی بین محیطآب و نفت هست البته تو بسته ابزار دقیق شما هم اشاره کردید. ضریب گذردهی ظاهرا برای آب 80 هست ولی برای نفت باید یکم روش فکر بشه. در واقع منظور از نفت خود نفت و حتی نفت امولشن هست که ضریب گذردهی برای نفت و نفت امولشن و … فرق داره طبیعتا. خواستم بدونم اصلا با این روش رادار لول ترانسمیتر از نوع contact میشه لول دقیق آب خالص رو از آب نفتی تشخیص داد؟ اگه میشه ضریب های گذردهی را باید چند در نظر بگیریم؟ این عکس هم ضمیمه شده واسه شما. لینک سایتی که من ازش مطالب را برداشتم رو این جا میزارم
Radar Level Measurement - Instrumentation Tools
ممنون