Double welded S.O

سلام عرض ادب و وقت بخیر دکتر جان

1.یکی از شرایط Double welded کردن فلنج S.O رو به این شرح ذکر فرمودید که اگر دمای طراحی کمتر از 104- درجه سانتیگراد باشه بایستی فلنج Double welded بشه در صورتی که این دما در ASME B31.3 کمتر از 101- درجه سانتی گراد ذکر شده میخواستم بدونم صرفا یک اشتباه نوشتاری هستش یا شما حسب موضوعی این دما رو 104- ذکر فرمودین؟

2.از آنجایی که stub end یک اتصال BW هستش همیشه بایستی هم جنس لوله اصلی باشه یا برای اتصالات BW امکان اینکه با جنسی غیر از خودشون مچ بشن هست؟به قضیه خوردگی گالوانیک واقف هستم فقط سوال پیش اومده که چنین چیزی کلا ممکن هست یا خیر؟

  1. در مورد نحوه سفت کردن پیچ های فلنج فرمودین ابتدا با دست سفت میکنیم بعد به طور مثال در مرحله دوم 20 تا 30 درصد با آچار سفت میشه،سوالم این هستش که از کجا متوجه میشن که این 20 تا 30 درصد عملا سفت شده و اتفاق افتاده و کمتر یا بیشتر از اون اتفاق نیوفتاده،روش خاصی استفاده میشه یا نه حدودی و حسب تجربه پیچ ها به این مقدار سفت میشن؟
    اگر ترتیب بستن برای مثلا فلنج 8 Bolt به صورت 1-5-3-7، 2-4-6-8 باشه ، از جدول Table 2 بایستی به این شکل استفاده بشه که بعد از سفت کردن با دست ابتدا پیچ 1 به اندازه 20-30 درصد سپس پیچ 5 به اندازه 20-30 درصد سفت بشه،بعد پیچ 3 و …به ترتیب این موضوع رو برای همه مراحل جدول table 2 به همان ترتیب جدول table4 بایستی انجام بشه یا به نحوی دیگه هستش؟

  2. منظورتون از شرایط شدید خوردگی من باب شرایط Double welded کردن فلنج S.o رو یخورده توضیح میدین؟یعنی خوردگی حالت های مختلفی داره که اینجا از کلید واژه «شدید» برای اون استفاده کردید یا صرفا تحت اللفظی بیانش کردید؟ممنون از شما

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر

در خصوص سوال اول عدد 101- صحیح است.
image

در خصوص سوال دوم، اگر بخواهید متریال غیر مشابه داشته باشید باید از فیلر مناسب جهت جوشکاری استفاده کنید که عملا از دیدگاه خوردگی گالوانیک مشکل افرین نباشد. در عمل ممکن هست ولی با فیلر مناسب

در مورد شروع عملیات سفت کردن، منظور نصب اولیه پیج هست و در همه مراحل باید از ابزار و ترکمتر استفاده شود. بسته شدن با دست منظور قرار دادن پیچ در جایگاه و نصب مهره بروی آن و استفاده از ترکمتر و سفت کردن تا 20 الی 30 درصد هست. البته همه این جزئیات در دستورالعمل نصب می بایست عنوان گردد. ضمنا تا رسیدن به ترک نهایی همه این مقادیر حدودی است.

تمامی عبارت در کد معادل و تعریف دارند و شرایط شدید سیکلی به صورت زیر تعریف میشود:
image

1 پسندیده

این سفت کردن پیچ ها مثلا واسه الگو1-3-5-7 به این شکل که ابتدا بایستی پیچ 1 ،20-30 درصد بعد پیچ 3 ،20-30 و به همین ترتیب 5 و بعد 7 ،در مرحله دوم هم اول پیچ 1 ،50-70 درصد بعد پیچ 3 ،50-70 درصد و بعد هم 5و 7 بایستی سفت بشه و در همه مراحل شش گانه این الگو به همین ترتیب بایستی تکرار بشه؟

1 پسندیده

بله دقیقا

1 پسندیده