کنترل device با میکرو attiny85

ببخشید که من جواب میدم، ولی فکر کنم یک میکرو کنترلر از این پایین تر هم میتونه یک موتور به اندازه ی یک اتاق رو هم کنترل کنه، ولی نباید برای یک ماژول مصرف کننده ی ۲۴ ولتی و حتی خیلی کمتر هم، از خود میکرو برق بگیرید، اگه اینکارو انجام بدید پورت usb کامپیوتر یا مادربوردتون می سوزه.
برق ماژول ۲۴ ولتی رو از یه جای دیگه تامین کنید نه از برق‌ کوچک میکرو، چون جریان زیادی میکشه و میسوزه.
البته گراند دو منبع تغذیه هم باید به هم وصل بشن .
البته مهندس خودشون میان و جواب درستو میدن، ببخشید که دخالت کردم

احتمالا چون نمی تونه جریان بوبین رو تامین کنه. در بسته الکترونیک روش صحیح استفاده از ترانزیستور برای راه اندازی رله به طور کامل به چندین مثال عملی بررسی شده.

ممنون از پاسخ دوستمون. کلا میکرو ها معمولا با ۵ ولت یا ۳.۳ ولت کار می کنن و شما برای کنترل مصرف کننده های دیگه باید از منطق هایی استفاده کنید که بهشون میگن level shifter. به این معنی که شما باید سطح ولتاژ رو که بهش voltage level می گن رو تغییر بدید که میشه shift دادن. البته به این نوع مدارها voltage translator هم میگن که به معنی مترجم ولتاژ هست. یعنی مداری که ولتاژ رو از یک دامنه ولتاژی به دامنه ولتاژی دیگه میبره. اگه داخل گوگل سرچ کنید مثال های زیادی رو می بینید. مثلا با استفاده از یک ترانزیستور ساده می تونید با همون فرمان کم ولتاژ میکرو، هر ولتاژی که دوست دارید رو قطع و وصل کنید. یا می تونید از رله ها استفاده کنید. خیلی بسته به این داره که اون قطعه ۲۴ ولتی شما چی هست.

سلام. من ترانزیستور استفاده کردم. بیس ترانزیستور npn رو‌وصل کردم به پایه میکرو‌که از طریق اون یک دیوایس ۲۴ ولتی رو با رله راه بندازه. ولی پایه میکرو بوبین رله رو high نمیکنه؟ چرا؟ بوبین رله ولقت به vcc وصل میکنم کار میکنه ولی پایه میکرو‌ نمیکنه.

سلام مهندس. با میکرو attiny85 اردینو چه شکله میشه یه device که ۲۴ ولته هست رو‌کنترل کرد؟
چه شکله به میکرو کانکتش کنیم که تغذیشم تامین شه؟