نرم افزار Daniel جهت محاسبه سایز اریفیس

@Farzad#2948 تشکر فراوان مهندس، حتما، از وقتی در مورد اون بسته شنیدم منتظر امدنش هستم فکر می‌کنم که یک کار بینظیر تو این حوزه باشه

درود محل تپ ها در حالت pipe taps براساس محاسبات عدد بتا بدست میاد نه عدد رینولدز قسمت مربوط به طول upstream ,downstream رو مجددا ببینین

درود مهندس
میخواستم بدونم نرم افزار Daniel محاسبات مربوط به عدد رینولدز رو انجام نمیده، برای مشخص کردن محل تب های اریفیس؟ و باید بریم سراغ نرم افزار solatron
با تشکر از پاسخ شما مهندس
من مطلب upstream و downstream رو دوباره چک کردم، در مورد upstream، ابتدا عدد بتا رو محاسبه می‌کنیم و بر اساس نوع تجهیزی که قرار است در بالا دست اریفیس نصب بشه با توجه به جداول استاندارد، upstream رو محاسبه می‌کنیم
downstream هم در واقع فاصله ای هست که سیال laminar میشه
در مورد flow nozzle در کیس reduce شما اشاره کردین که بخاطر افت فشار و بالا رفتن عدد رینولدز، و در جهت کاهش تغییرات عدد رینولدز رو تجهیز اندازهگیری حتما این تجهیز باید بصورت pipe taps پیاده سازی بشه و upstream و down stream ، رو مشخص کردین d در بالاست و d/2 در پایین دست.

ایا این موضوع در مورد تجهیز اریفیس هم ممکنه اتفاق بیوفته و لازمه عدد رینولدز رو چک کنیم و بعد موقعیت قرار گیری tap ها رو مشخص کنیم، با اینکه با بدست آمدن نسبت بتا و قرارگیری بتا در بازه مناسب دیگه نیازی به درنظر گیریه عدد رینولدز نیست، و موقعیت Tap ها بصورت flange tap خواهند بود
پیشاپیس تشکر فراوان از پاسخ شما

بله درست هست چون متناسب با عدد رینولدز و همین طور سایز پایپ نوع تپ گیری ممکن است یکی از حالات زیر بشه:
flange taps
corner taps
radius taps
vena contracta taps
pipe taps
منتظر بسته ابزاردقیق کاربردی باشین در این بسته در خصوص تپ گیری ها هم صحبت شده است