جدول CONNECTION BRANCH TABLE در مدرک PMS

@saeed#4443
سلام و وقت بخیر
ساختار مدرک PMS میتونه سلیقه ای باشه و در عمل بهتر است که گفته بشه که pad نیاز هست یا خیر. البته در اکثر Pms ها این نکته رو متذکر میشن، حالا ممکن هست در نمونه مدرکی که بنده براتون قرار دادم این مورد وجود نداشته باشد، اما صحیح و درستش بودن این مورد در مدرک هست.

@Manizadeh#4605 سلام استاد…من برخلاف این دوستمون چند تا pms دارم و توشون ذکر شده که کدام انشعاب ها pipe to pipe با پد تقویتی است و کدام انشعاب ها pipe to pipe بدون پد توقویتی است…ولی مشکل اینجاست که توی هیچ کدومشون نگفته که قطر پد تقویتی چه قدر باید باشه…مگر قطر پد تقویتی نباید توی مدرک pms ذکر بشه؟؟…و اینکه شما تو اموزش میفرمایید که در شرکت های مهندسین مشاور نیازی نیست که یک عالمه محاسبات طولانی انجام دهیم تا قطر پد تقویتی را حساب کنیم و میفرمایید که یک کدی رو نوشتن که با ان کد به راحتی میتونیم که بفهمیم که نیاز به پد هست یا نه و اینکه میتونیم با ان کد بفهمیم که اگر نیاز به پد هست قطر پد تقویتی چه قدر باید باشه…میشه خواهش کنم که اگر کد رو دارید برای بنده ایمیل کنید؟
multicasss@gmail.com

سلام جناب دکتر…شما در اموزش میفرمایید که برای وقتی که نحوه ی انشعاب گیری PIPE TO PIPE باشد باید حتما در مدرک PMS ذکر شود که نیاز به پد تقویتی هست یا خیر…اما در همه ی فایل های PMS ای که توی بسته پایپینگ قرار دادید توی هیچ کدومشون مشخص نکرده که کدام PIPE TO PIPE ها نیاز به پد دارند و کدام ها ندارند…و هم چنین توی جدول های IPS-E-PI-221 نیز صحبتی نشده که کدام PIPE TO PIPE ها نیاز به پد دارند

@saeed1370#5857
سلام بله کاملا درست میفرمایید

هر شرکتی برای خودش قوانین محاسبات پد رو در اکسل وارد میکنند و در نتیجه براحتی قایل استفاده است
متاسفانه من در اختیار ندارم
اگر پیدا کنم برای شما حتما خواهم فرستاد

سلام و وقت بخیر

من به اون فایل اکسل دسترسی ندارم.

در خصوص ابعاد پد این مورد باید محاسبه بشود که به عواملی همچون ضخامت و سایز هدر وابسته هست این موضوع.