Connect نشدن هدر برد lpc1768

سلام


خیلی ممنونم از جناب مهندس معین عزیز, بعد از کلی کارهای مختلفی که بی نتیجه بود و کلی وقت و انرژی از من گرفت، از روی شماتیک یه برد دیگه که درست کار میکرد متوجه شدم که اون برد مقاومت ARAY کنار هدر باکس ندارد و من با بیرون کشیدن این مقاومت ARAY از هدر برد کارم راه افتاد وبردم به راحتی پروگرام ميشه حالا نمیدونم چرا این مقاومتها که پول آپ شده بودند باعث میشد که JALIK این برد رو شناسایی نکنه و من از روی ارروری که توی کیل میداد(TDO IS HIGH CONSTAND) متوجه شدم احتمالا مشکل از این مقاومتها باشد. وخوشبختانه یا این کار درست شد، حالا نمیدونم دلیل گذاشتن این مقاومتها برای چی بوده و آیا این کار من اصولی هست یا نه، از مهندس معین بزرگوار خواهش میکنم در این مورد هم بنده را رهنمایی کنند. با تشکر.

سلام اقای مهندس معین
خیلی ممنونم که با این همه مشغله کاری وقت میگذارید برای بچه ها؛ مهندس من دیپ سویچها رو درست تنظیم میکردم(فقط دیپ سوییچ 1 که مربوط به JATAG را ON میکردم) حتی دیپ سوییچ مربوط به دیباگ(6) هم که on میکردم تاثیر نداشت پروگرام هم همان j-linkکه از eca گرفتم استفاده میکردم. بعد از کلی بررسی وقتی دیدم تو KEIL ارور میده که TDO IS HIGH فهمیدم که این مقاومتهای pull up هستند که کار رو خراب میکنند و خوشبختانه با کشیدن ان درست شد. امروز از یکی بچه های با تجربه پرسیدم گفت jlink ها با هم فرق دارند و پروگرام کردن LPCها یکم اذیت کننده هست حالا برام سواله که برای طراحی ها ایا لازمه ما این مقاومتهای pull up را لحاظ کنیم یا نه؟ یا این که طراح این هدر برد این اشتباه رو انجام داده بود؟

سلام دوست عزیز، این header board ها کیفیت خیلی بالایی ندارن و ممکن هست که مشکل از قطعات و یا اتصالات اون بوده باشه ولی من با اون دوستی که گفتن پروگرم lpc ها اذیت کننده هست، مخالف هستم و کلا فرقی ندارن با بقیه. این داستان pull up ها و وجود یک dip switch در این بردها هم برای این هست که بتونید بین چند مد مختلف انتخاب کنید که در زمان طراحی لازم نیستن. فقط لازمه که اتصالات پین های مربوط به jtag رو وصل کنید.

سلام دوست عزیز، لطفا از خود برد و پروگرمر هم عکس بفرستید. یک سری از هدر برد ها روشون dip switch دارن که باید روی حالت خاصی تنظیم بشن. از قسمت های سخت افزاری هم برامون عکس بفرستید لطفا.

با عرض سلام خدمت آقای مهندس معین عزیز و تمامی دوستان؛
هنگام اتصال هدر برد lpc1768 با این ارور مواجه میشم و کانکت نمیشه با اینکه ظاهرا همه تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری طبق فیلم اموزشی درست است. لطفا راهنمایی کنیید. با تشکر.

سلام دوست عزیز، اون مقاومت آرایه ای معمولا برای pull up و یا pull down پین های مربوط به dip switch هست و اینکه شما با خارج کردنش موفق به پروگرم شدید، به این معنی هست که تنظیمات اون dip switch درست نبوده. (البته این حدس من هست و اطمینان ندارم) من منتظر بودم شما عکس از پروگرمر بفرستید که مطمئن بشم که پروگرمر درستی تهیه کردید و بعد می خواستم بگم که dip switch مربوط به debug رو هم روی on بذارید و ببینید تغییری می کنه یا نه. ولی اگر الان مشکلتون حل شده که عالیه.

سلام دوست عزیز، من در تصویر های ارسال شده توسط شما، خود پروگرمر رو ندیدم. بوت لودر روی این dev board ها واقعا کار شما رو سخت می کنه و حتما سعی کنید یک پروگرمر jtag تهیه کنید که کلا اون بوت لودر رو پاک کنید و مستقیم روی خود میکرو کدتون رو پروگرم کنید.
آیا شما از یک پروگرمر jtag دارید استفاده می کنید؟ میشه عکسش رو برام بفرستید؟شرمنده ظاهرا عکسها آپلود نشده یودند

سلام دوست عزیز.حتما مهندس معین هم پاسخ می دهند.ولی عکسی اپلود نشده.صبر کنید تا عکس بیاد داخل پیام.ممنون از شما


دیپ سوییچها طبق راهنمی برد تنظیم کردم (JTAG) را ON کردم دفعه اول پر/گرام کردم ولی الان دیگه نمیتونم CONNECT بشم ظاهرا کد روی بوت لودر پاک شده آیا این میتونه علت COMMECT نشدن با JATAG باشه؟

این نکته رو اضافه می کنم که شما برای پروگرم کردن با استفاده از پروگرمر jlink، نیازی به بوت لودر ندارید و حتما باید بوت لودر رو پاک کنید. اون بوت لودر هم اصلا چیز خوبی نیست و واقعا مشکل ساز میشه در ادامه. پس اگر بوت لودر شما پاک شده، اتفاقا خیلی هم خوب هست. لطفا عکس از پروگرمرتون برای من ارسال کنید که رفع مشکلتون رو ادامه بدیم.

سلام دوست عزیز.اگه هستی این اطراف بی زحمت ی عکس بذار ببینیم دقیقا کدوم مقاومت ها رو درآوردی که درست شد :grin: چون منم به همین مشکل خوردم و همین error رو میگیرم

دوست عزیز، به شما پیشنهاد میکنم که با بررسی شماتیک و راهنمای بردتون، به جای خارج کردن مقاومت، اون dip switch روی برد رو تنظیم کنید و در مود درست قرار بدید.

اون مقاومت ها در کنار اون dip switch نقش کنترل مود های کاری رو ایفا میکردن. شاید بدون خارج کردن اون مقاومت ها، میتونستید با تنظیم اون dip switch به هدفتون برسید. اگر dip switch ها کار نمیکردن، احتمالا مشکل از اونها بوده.

بله سوئیچ ها رو تنظیم کرده بودم و دکمه jtag فقط روشن بود.روش های خیلی زیادی رو امتحان کردم ولی نشد که نشد .با نرم افزارهای j-flash و flash magic و ارتباط از طریق سریال و … حدودا یک هفته درگیر بودم ولی پروگرم نشد.در نهایت همین ارایه مقاومت ها رو دراوردم و درست شد .فکر کنم این هدربرد های قدیمی eca ی مشکلی دارن .یکی دو جای دیگه هم توی اینترنت دیدم که بعضیا با همین ترفند مشکل عدم شناسایی توسط jlink رو حل کرده بودن.