تعداد chain مدباس

با عرض سلام خدمت جناب مهندس برنده فرد و سایر دوستان. بنده بسته ی اتوماسیون مهندس رد تهیه کردم. سوال من در مورد تعداد chain مناسب در شبکه مدباس زیمنس هست. بنده در پالایشگاه مشغول به کار هستم ایرادی که در مدباس تجهیزات وجود داره پاسخ کند و بعضا قطعی سیستم هست و گاهی اوقات پاسخ تا 9 ثانیه طول میکشه برسه.ما برای مجاب کردن پیمانکار باید دلیل و سند محکمی از شرکت زبمنس ارائه بدیم مبنی بر اینکه چه تعدادی chainو فاصله ای رو زیمنس مناسب میدونه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

@barandehfard#1609 ممنون مهندس از پاسخگوییتون.مشکل ما اینجا مسافت هست که گاها به یک کیلومتر هم میرسه. تعداد نودها نهایتا 12 عدد هست. ولی با این تفاسیر ما مدت زمان ارسال و دریافتمون با تاخیر زیاد روبه رو هست. شما سند یا مدرکی از شرکت زیمنس در اختیار دارید که مسافت و تعداد نودها رو شرح داده باشه؟

سند یا مدرک مربوط به زیمنس نمیشه شبکه ها بر اساس استاندارد کار میکنن تعداد نود در شبکه های بر اساس rs485 مثل مودباس،پروفیباس و… ۱۲۶ عدد و طول کابل و سرعت هم بالاتر براتون ارسال کردم

در مورد تعداد نود ها در شبکه هایی که بر اساس rs485 هستند حداکثر ۱۲۶ میتونه باشه که باتوجه به سرعت و تعداد نود و اطلاعاتی که هر نود قرار هست ارسال یا دریافت کنه به روز رسانی اطلاعات زمان نیاز داره
با سپاس

2020-05-30/1590817556-927909-rate.jpeg