زبان برنامه نویسی در الکترونیک فقط c و c++ میتونه باشه؟

خیلی ممنون

سلام ببخشید میخواستم بپرسم زبان برنامه نویسی در الکترونیک فقط cو c++ میتونه باشه یا مثلا میتونیم برای برنامه ریزی قطعات از زبان هایی مثل c# یا جاوا هم استفاده کنیم

سلام، هر میکروکنترلری یک سری دستورات داخلش براش تعریف شده به اسم machine code که عملیات مختلف مثل جمع و شرط و … رو براش ممکن میکنه. وقتی که شما با زبانی مثل c کدتون رو می نویسید قبل از اینکه این کد قابل اجرا روی دستگاه باشه، باید از طریق یک نرم افزار به اسم compiler این کدها رو تبدیل کنید به ماشین کدی که اون میکرو میفهمه.
پس نتیجه همه این توضیحات این میشه که شما با هر زبانی می تونید کدنویسی کنید به شرط اینکه کامپایلر اون زبان به ماشین کد میکروی مد نظرتون وجود داشته باشه. (یعنی یک ابزاری وجود داشته باشه که اون زبان رو تبدیل کنه به زبان ماشین مقصد). توی دنیای الکترونیک کامپایلر های خیلی معروف و قوی معمولا از C و C++ پشتیبانی می کنن. برای همین هست که این دو زبان بیشترین استفاده رو در دنیای الکترونیک دارن. کامپایلر هایی برای java و python هم وجود دارن. من حتی کامپایلر هایی دیدم که زبان javascript رو هم به کد ماشین برای آردوینو تبدیل می کنن که اگر javascript رو بشناسید متوجه میشید که چقدر عجیب هست!!!‌ (زبان javascript برای استفاده در وب سایت ها و بروزرها استفاده میشه بیشتر و واقعا از دنیای سخت افزار دور هست ولی زبان خیلی خیلی محبوبی هست در بین برنامه نویسان وب)
پس اگر دنبال استفاده از زبان دیگه ای برای کار با سخت افزار هستید، اول بگردید و ببینید که compiler برای اون زبان به میکروی مقصد وجود داره یا نه.