آی سی BTA16

عذرخواهی میکنم ، من در قسمت سوال نام آی و اشتباه نوشتم ، آی سی T2117 درست است

سلام استاد عزیز
من در حال تعمیر یک سشوار صنعتی هستم که همانطور از شما یاد گرفتم ، تصور میکنم تنظیم گرمای المنت آن توسط مداری متشکل از آی سی BTA16 و ترایاک انجام میشود . مشکل اینجاست که حرارت المنت تغییر نمیکند و در پایین ترین سطح خودش هست . من تمام قطعات و اتصالات و چک کردم و مشکلی نیست . رسیدم به مرحله ای که خود آی سی و چک کنم و تنها کاری که فکر کردم میتونم در این رابطه انجام دهم این بود که ابتدا ولتاژ تغذیه آی سی رو چک کنم . طبق دیتا شیت متوجه شدم که پایه 5 و 7 به ترتیب مثبت و منفی تغذیه این آی سی هستند . اما من وقتی با مولتیمتر و در حالت تست گرم این ولتاژ تغذیه آی سی و چک میکنم ، چیزی نشون نمیده . آیا اصلا این نوع تست من درست است و اگر راهنمایی ای دارید برای من خیلی ممنون میشم .

[upl-file uuid=95446a64-5380-4039-abe6-da71f5f51060 size=106kB]bta16.pdf[/upl-file]

سلام دوست عزیز، پایه هایی که طبق دیتاشیت به عنوان vcc و gnd مشخص شدن، به عنوان ورودی ولتاژ آی سی هستن و حتما باید ولتاژ داشته باشن تا آی سی عمل کنه. اگر بین این دو پایه، با مولتی متر روی حالت ولتاژ تست گرفتید و ولتاژی نبود، یعنی تغذیه این آی سی تامین نمیشه و باید ببینید این تغذیه از کجا میاد و اونجا رو چک کنید.
آی سی داغ که نمیشه؟

دیتا شیت آی سی T2117

[upl-file uuid=37df0fee-cf45-4bdd-8fda-f427b15f920a size=209kB]doc4768-355698.pdf[/upl-file]

متشکرم استاد عزیز
حتما چک میکنم و اطلاع میدم