پروگرم کردن avr

سلام دوست عزیز، من در جریان قیمت ها نیستم و خیلی متاسف شدم که انقدر قیمت ها بالا رفته. پروگرمر usbasp تا جایی که میدونم داخل خود code vision قابل استفاده نیست و شما باید از نرم افزار دیگه ای براش استفاده کنید. یعنی داخل code vision کدتون رو میزنید و بعد از کامپایل شدن، فایل hex یا bin تولید شده رو میدید به نرم افزار دیگه تا اون براتون پروگرم کنه. به همین دلیل یکم سخت تره کار باهاش.
به نظرم اگر تواناییش رو دارید، یک MKII تهیه کنید که داخل خود code vision هم پشتیبانی میشه (مانند همون مدلی که داخل بسته ما ازش استفاده می کنیم). MKII قابلیت پروگرم xmega رو هم داره ولی فقط برای اون نیست و اکثرا برای خود avr atmega هم استفاده میشه.

پیشنهاد میکنم که با همون usbasp شروع کنید به کار کردن. (نرم افزار مخصوصش رو باید نصب کنید و داخل تنظیمات code vision انتخاب کنید که بعد از کامپایل فایل hex و یا bin ساخته بشن) بعد اگر خوب پیش رفتید و احساس کردید که داره کار شما رو کند میکنه، بعدا هزینه کنید. حتی می تونید اون پروگرمر اولی رو از زیف سوکتش استفاده کنید و فعلا کار خودتون رو راه بندازید.

سلام استاد من بعد کلی تلاش و درگیری و خرید دوباره یه پروگرمر دیگه باز نتونستم موفق بشم و تا الاتن برام کلی اب خورده نمیدونم دیگه چیکار کنم الان یه پروگرمر usbasp دیگه خریدم اما نمیدونم تو قسمت پروگرم تایپ کد ویژن چی انتخاب کنم؟؟
mk2 که شما میفرمایید تو اینترنت خیلی جاها نیس اون جاهایی هم که هست 500 تا 800 قیمت دارن از طرفی گفتید ما با xmega کار نمیکنیم و من پرسجو کردم گفتن mk2 برای xmega هستش الان من تو قسمت پروگرم تایپ کد ویژن چه گزینه ای انتخاب کنم اصلا usbasp نداره برم دوباره یه 500 هم هزینه کنم؟؟؟؟

سلام و خسته نباشید
استاد من یه پروگرمر دارم به شکل زیر

2021-07-18/1626607685-86835-t11.gif

من تو کد ویژن مراحلی که شما گفتین تو جلسه اول رو طی کردم ولی تو قسمت read که چک میکنم پروگرم رو شناخته یا نه این ارور رو میده
2021-07-18/1626607782-137966-bandicam-2021-07-18-15-35-53-450.jpeg

گفتم شاید پروگرمر من مشکل داره با کلی دنگ و فنگ و نصب مجدد ویندوز و…
حالاد تو اتمل استودیو 7 یه مراحلی از اینترنت طی کرد و تو اون که read و بعد پروگرم رو میزنم یه signature بهم میده که احتمال میدم ینی پروگرمر من خراب نیست

2021-07-18/1626608292-515720-bandicam-2021-07-18-15-36-03-660.jpeg

اما الان نمیدونم مشکل تو کد ویژن چیه شاید نباید mki2 usb رو بزنم
نمیدونم چیکار کنم و البته واسه
اتصال پروگرمر هم از usb استفاده میکنم از همونا که سرشون مربع گنده است مثل اردینو uno r3

سلام دوست عزیز، به نظر میاد پروگرمر با کیفیتی نیست. کلا پروگرمر اگر درایورش به درستی نصب شده باشه، نباید هیچ مشکلی داشته باشه و خیلی راحت همه چیش کار میکنه. آیا مطمئن هستید که از نوع mk2 هست؟ وقتی به کامپیوتر وصل میکنید داخل device manager چی اضافه میشه؟

و اینکه استاد ببخشید من تو سایت های زیادی جستجو کردم و ترجیحا میگن اتمل استودیو نسخه 7 نسبت به کد ویزن خوبه و بهتره که اگه اول کار هستید اینو یاد بگیرید که اسونتره سی و سی پلاس پلاس رو پشتیبانی میکنه و …
خواستم نظر شما رو بدونم و اینکه اگه نظرتون مثبت هستش ایا میتونم با اتمل استادیو کدهایی که شما تو کد ویژن میزنید رو پیاده کنم یا نه؟

>

@814#5456 و اینکه استاد ببخشید من تو سایت های زیادی جستجو کردم و ترجیحا میگن اتمل استودیو نسخه 7 نسبت به کد ویزن خوبه و بهتره که اگه اول کار هستید اینو یاد بگیرید که اسونتره سی و سی پلاس پلاس رو پشتیبانی میکنه و …
> خواستم نظر شما رو بدونم و اینکه اگه نظرتون مثبت هستش ایا میتونم با اتمل استادیو کدهایی که شما تو کد ویژن میزنید رو پیاده کنم یا نه؟

ممکن هست که یک سری از دستوراتی که استفاده کردیم رو نتونیم اونجا به همین صورت استفاده کنید. ولی کلا پیشنهاد می کنم از همون code vision استفاده کنید. فصل AVR بسته الکترونیک به عنوان یک فصل مهم در راه یادگیری میکروها و عملکرد قسمت های مختلف اونها و برنامه نویسی c در نظر بگیرید و برید سراغ ARM بعدش. کلا با اومدن ARM حتی کامپیوترهای شخصی هم دیگه دارن ازش استفاده میکنن و AVR موارد مصرفش داره روز به روز کمتر میشه.