ASME B16.10 ASME B16.34

سلام
عرض ادب و وقت بخیر

چند سوال در مورد مباحث فیلم 15 فصل دوم داشتم که به ترتیب عرض می کنم خدمتتون

  1. در جدول ASME B16.10 یکی از الگوهای تولیدی شیرهای Gate,عنوانش Double Disc هستش میخواستم بدونم این الگو همان split wedge هستش یا صرفا الگوی دیگه ای هست؟

2.در جداول ASMEB16.10 کلاس 4500 دیده نمیشه با توجه به اینکه طول مورد نظر شیر در طراحی بایستی از این جداول استخراج بشه آیا مثل موردی که قبلاً به بنده فرمودین هرجا که توی استاندارد وجود نداشته باشه بر عهده سازنده هستش طول و مشخصات این کلاس هم جزو این موارد و بر عهده سازنده هستش؟

3.در جداول ASME B16.34 در جداول pressure Temperature rating دارای یک قسمت A-Standrd و یک قسمت B-special هستش, این قسمت B-SPECIAl در چه مواردی کاربرد داره و فشار کاری که نشون میده مفهومش چی هستش و تفاوتش کاربردش با A-STANDARD؟

  1. در Ips-E-PR 440 به مقادیر L/D)eq) اشاره کردید و فرمودین که مثلاً متوسط بین 340-450 این مفهوم متوسط به این معناست که در محاسبات افت فشار در رابطه دارسی ویسباخ میبایست میانگین دو عدد مذکور برای L/D به کار برده شود یا نه متناسب با متن جدول بایستی مثلا 340 برای مدل مورد نظر T_type اختصاص داده بشه؟

5.و آخرین سوال اینکه به API 6D اشاره کردید که min bore fore full bore در جداول آن ذکر شده، از آنجایی که عنوانش pipeline valve هستش آیا از این جدول برای piping هم استفاده میشه یا فقط مختص پایپ لاین؟ مبنای full bore بودن این جدول هستش یا همانطور که فرمودین bore هایی که بزرگتر مساوی 0.9ID pipe هستش؟

1 پسندیده

در پاسخ به سوال اول

در پاسخ به سوال دوم:

به نوشته پایین که در همین خصوص در استاندادر ASME B16.34 آمده هم دقت کنید که گفته تفاوق میان کارفرما و سازنده در مواردی که در ASME B16.10 عنوان نشده است.
image
image

در پاسخ به سوال سوم:

در پاسخ به سوال چهارم:

در پاسخ به سوال پنجم: