تیاپورتال و زیمنس سری 400h

سلام روز بخیر
در مورد S7 H و سیستم Redundancy در این بسته صحبت شده و پیگربندی این سیستم هم در محیط simatic manager انجام داده شده ولی این بسته بر اساس tie portal طراحی شده بخاطر همیندر مورد Simatic manager خیلی وارد جزئیات نشدیم ولی با همین اطلاعات هم شما می تونید با نرم افزار کار کنید
از لحاظ برنامه نویسی تفاوتی وجود نداره بیشتر تفاوت محیط و منو ها هست
در مورد wincc هم تفاوت زیادی بین wincc tia با wincc scada وجود نداره همین اطلاعات براتون کافی هست تفاوت اصلی در قسمت منو ها هست
برای مانیتورینگ توسط دو تا کامپیوتر روش تفاوتی نمیکنه، زمانیکه تعداد کامپیوترها زیاد بشه از روش client server استفاده میکنیم
در مورد function module ها هر کدوم ترم افزار مخصوص خودشون و دارن که معمولا همراه سخت افزار در اختیار مصرف کننده قرار میگیره با توجه به تنوع این نوع کارتها امکان قرار دادنشان داخل بسته وجود نداشت اگه مورد خاصی مورد نظرتان هست میتونم در اختیارتون قرار بدم
برای سیستمها fail safe هم برنامه داریم که قسمتی رو به همین بسته اضافه کنیم

@barandehfard#1391
ممنون آقای مهندس بابت راهنمایی
در خصوص نرم افزارهایی که من باید استفاده کنم SIMATIC Manager را دارم ولی برای نصب WinCC ورژن 7.5 به مشکل خوردم. این پیغام یعنی من باید تیا را پاک کنم؟
2020-05-04/1588585164-719375-wincc.jpeg
2020-05-04/1588585190-184298-app.jpeg

بله

@barandehfard#1404
اگر تیا را پاک کنم و PCS7 نصب کنم مشکل حل میشه؟ من به PCS7 نیاز دارم؟

با سلام خدمت اساتید محترم
من بسته تیا پورتال را تهیه کردم. هدف من کار با سری 400H و 400FH و WINCC با دو کامپیوتر صنعتی که توی اتاق کنترل قرار میگیره هست. متوجه شدم که تیا پورتال هنوز redundancy با سری های 400H را نداره و باید از SIMATIC Manager استفاده کنم. حالا سوالی که وجود داره اینه که این بسته تو هرکدوم از زمینه های زیر چقدر میتونه به من کمک کنه؟
1- سخت افزار و پیکر بندی آن در SIMATIC
2- برنامه نویسی
3- آموزش WINCC برای مانیتورینگ فرایند با دو کامپیوتر
4- استفاده از Function Module ها و کارت های Fail Safe
5- برای کار من چه نرم افزارهایی لازم است که در این بسته وجود ندارد؟
6- برای قسمت هایی که این بسته پوشش نمیدهد چه منابع آموزشی وجود دارد؟

با سپاس فراوان از وقتی که برای پاسخ اختصاص میدهید و بنده را راهنمایی میکنید

توضیح عکس اول: امکان انتخاب چک باکس های خاکستری رنگ وجود ندارد و با کلیک روی آنها آن پیغام ظاهر میشود.
عکس دوم نرم افزارهایی که روی سیستم من نصب شده اند.

روی کامپیوتر شما wincc tia v15 نصب هست و امکان نصب wincc scada رو به شما نمیده ،شما می تونید یک ویندوز دیگه هم روی کامپیوتر نصب کنید یا از ترم آزار VMware با ویندوز مجازی استفاده کنید تا بتوانید برنامه هایی از این قبیل که با هم compatible نیستن رو یک کامپیوتر داشته باشید