تعمیر برد مودم Tp-link

سلام مهندس خسته نباشید. میخواستم بدونم این دو قطعه مشکی رنگ بالای برد چه قطعاتی هستند(HST-2027DR) و اینکه یه قطعه سفید رنگی در قسمت ورودی مدار وجود داره که ابتدا فکر میکردم فیوز هستش اما با پرس و جو متوجه شدم اسپارک گپ یا صاعقه گیر هستش که نمیدونم کاربردش در مدار چیه و نحوه تستش رو هم نمیدونم. ممنون میشم اگه توضیح بدین و مورد اخر اینکه led مربوط به wifi این مودم روشن نمیشه. اکثر قطعات رو تست کردم و سالم بودن. ممنون میشم راهنمایی کنین بیش تر کدوم قسمت مدار یا قطعه ها رو تست کنم
۲۰۲۳۰۱۳۰_۱۸۵۶۱۰

با سلام.مشکل روشن نشدن چراغ وای فای مربوط به فریمور و بایوس دستگاه هست و باید آی سی مجدد پروگرام بشه

سلام دوست عزیز، اون قطعات مشکی رنگ که در کنار سوکت های LAN قرار میگیرن کارشون نویزگیری و محافظت از اون قسمت ورودی و خروجی هست.
منظورتون از قسمت سفید رنگ در ورودی مدار کدام قطعه هست؟ من داخل عکس پیدا نمیکنم. لطفا روی عکس مشخص کنید یا عکس دیگری ارسال کنید.
در مورد روشن نشدن wifi هم اول به طور کامل مدار تغذیه رو تست کنید. چک کنید که آیا دستگاه روشن میشه؟ آیا میتونید با LAN بهش وصل بشید و وارد تنظیمات بشید؟ آیا در تنظیمات wifi روشن هست؟ آیا سوییچ روشن و خاموش wifi روی خود دستگاه وجود داره؟ اگر وجود داره چک کنید سوییچ سالم باشه.
اگر به طور کلی هیچ خرابی ای روی برد پیدا نکردید، مشکل از آی سی هست.