توان دواته در جریان مستقیم

سلام. موتورهای الکتریکی برای حرکت به توان راکتیو نیاز دارند و در جریان متناوب این توان وجود دارد اما در جریان مستقیم توان راکتیو وجود ندارد ( به این صورت که بنده متوجه شدم ) پس عملکرد موتورهایی که با جریان مستقیم کار میکنن چگونه هست ؟

نمیدونم از کدامیک از دروس به لزوم توان راکتیو در حرکت موتورها رسیدید توان دواته یا همان راکتیو عقب افتادگی جریان از ولتاژ است که ربطی به میدان مغناطیسی که علت گردش روتور است ندارد در موتورهای آسنکرون و یا سنکرون که موتورهای جریان متناوب هستند بر اثر القا متقابل در سیم پیچهای روتور و استاتور و فرار دو قطب همنام از یکدیگر چرخش پدید میآید و در موتورهای جریان مستقیم بجای القای متقابل از قطب سازی در آرمیچر استفاده میشود

1 پسندیده

درود بر استاد بزرگ جناب مرادی عزیز . بله شما در مجموعه آموزشی هیچ اشاره ای به این موضوع نداشتین بنده در یک مقاله مطالعه کردم و سوال برایم مطرح شد . البته برخی سوال هایی که بنده مطرح میکنم هیچ ارتباطی با رشته سیم پیچی ندارد و ندانستن آنها هیچ مشکلی در مراحل کاری بنده ایجاد نمیکند فقط بحث کنجکاوی هست و استفاده کردن از معلومات شما بزرگوار چون برای دانستن حتی یک سوال برخی مواقع باید چندین کتاب مطالعه کرد و وقت گذاشت و من با یک سوال از شما کلی اطلاعات بدست می آورم . ممنون از شما بزرگوار