قطعی برق نازل بخار قهوه ساز

سلام
دستگاه اسپرسو ساز نوا به محض اینکه کلید را روی نازل بخار میچرخانم برق دستگاه کامل قطع میشه سیم کشی را چک کردم و ترموفیوز و ترموستات را چک کردم مشکلی نداشتند
مشکل از کجا می‌تونه باشه؟

درود برشما همیشه موقع سوال مدل رو هم بفرمائید بهتر بتونم کمکتون کنم مثال نوا ۱۴۱یا۱۴۹و…در بعضی مدلهای نوا علت این مشکل گرفتگی مجاری خروجی بخار که اکثرا از داخل کلید اهرم هست مدلهای الکترونیکی معمولا در مدلهای انالوگ یادستی ایراد از قسمت برد هست که رو بخار حالت قطع و وصل ایجاد میکنه که تغذیه برد و ترایاک و مدارش باید چک بشه

مدل دستگاه نوا NCM131EXPS

درود مجدد میکروسوئیچ حالت بخار خراب هست اون رو چک و تعویض کنید کنار دسته نازل بخار هستش

سلام مجدد
میکروسوییچ را چک کردم مشکلی ندارد سیم‌های میکروسوییچ را جابجا میکنم و کلید سلکتوری را میچرخانم رو حالت بخار برقش وصل میشه ولی برق زمان حالت گرم کردن آب قطع میشه اینطوری برای وصل برق حتما باید یکی از میکروسوییچها فعال بشه

دو تا میکروسوییچ داره آن ها را جابجا کردم یعنی میکروسوییچ نازل بخار و عصاره گیری را جابجا کردم بازم فقط برق قسمت نازل بخار قطع شد

ببینید رو حالت عصاره گیری پمپ دائم تو مداره و در حالت بخار ۲گزینه داریم خروجی آب با دمای زیاد و حالت بخار برای گرم کردن شیر و غیره که در این حالت برد دستگاه وارد مدار میشه و برق رو به پمپ به حالت لحظه ای قطع و وصل یا ضربانی میرسونه اگه تو حالت بخار فقط اینجوری هست و میکرو سوئیچ رو تست کردید سالمه فقط برد میمونه که ایراد داره

1 پسندیده