برق گرفتگی در پاور کامپیوتر

باسلام خدمت استاد فرشاد صابر عزیز
واقعا از آموزش های خوبتون خیلی استفاده کردم
امیدوارم این آموزش ها ادامه و بروز رسانی بشه بتونیم بیشتر از وجود شما برادر عزیز استفاده ببریم

یه پاور تعمیر کردم با ایراد که فن بزرگ پاور چرخش نداشت وقتی کابل برق رو به پاور متصل میکنم حالت برق گرفتگی داشت.
در واقع یه سری پاور هست که به کیس هم متصل میشن بدنه کیس یه برق خفیفی داره

به نظرتون چه کاری انجام بدم درست بشه . تصویری توضیح بفرمایین ممنون میشم)

سلام دوست عزیز من یکی از دانش جویان دوره نماتکم و در مورد موضوع توضیحاتی را بهتون میدهم ایرادات زیر باعث ایجاد برق گرفتگی خفیف و شدید در سیستم ها هستند به ترتیب چک بفرمایید!!!
1.کثیفی
2.وجود مواد رسانا مثل قلع یا سیم که اتصال بین بدنه و برد بر قرار میکنند
3.گرد و خاک
4.شستشوی گل برد با تینر ضد چرب فوری الزامی هست
5.عایق زیر برد در پاور کثیف باشد و یا گرد و خاک داشته باشد و یا از بین رفته و یا عمر مفیدش کم شده باشد که یا تعویض یا تمیز شود
6.بخش زیادی از برق گرفتگی های بدنه کیس که اکثرا هم خفیف هستند و حتی در سیستم هایی که نو هستند و تازه اسمبل شده اند طبیعی است چون سیستم گراندینگ وظیفه هم پتانسیل سازی را دارد و به عنوان مخزن بار های منفی در مدار شناخته میشوند اگر به هر دلیلی این بار ها نامتعادل باشند که پیش میاید و طبیعی هست در هنگام تماس برق گرفتگی احساس میشود مثل زمانی که شما روی موکت را رفته و دست به فلز یا اجسام دیگر می زنید یک جرقه را می بینید که این همان بحث تخلیه بار های نا متعادل هست این موضوع همان طور که گفتم بعضی وقتا از کیس ناشی می شود بعضی وقتا شما ولتاژ یا بار هایی دارید که همواره در بدن شما در گردش هستند و در هنگام تماس این اتفاق می افتد همان طور که میدانید نول برق شبکه همان سیگنال acرا که از فاز میگیرد به سمت خود جذب میکند و چون ما روی زمین ایستاده ایم این ولتاژ یا بار های منفی درون بدن ما هم هست که در زمان تماس با کیس به آن منتقل میشود و ما احساس تخلیه بار یا برق گرفتگی خفیف را خواهیم داشت در کل شما باید از کابل برق کیس که ارت دار با شد و محافظ و یا پریز ازت دار استفاده کنید که بدنه کیس نیر با زمین همتانسیل شود و بار های نا پایدار در هر حالتی به جای تخلیه در بدن از ارت تخلیه شوند
7.رطوبت هم تاثیر دارد
یاحق

خیلی ممنونم از توضیح خوبتون دوست عزیز

امیداورم استاد با ترفندهایی که بیان میکنن سریعتر به نتیجه برسیم .تشکر

سلام.بخشی از صحبت های دوستمون در مورد مشکل شما کاملا درسته.اما این مشکل از پاور یا کیس نیس از برق کشی ساختمان هست که اکثرا داخل پریزها کابل ارث رد نمیشه.به عنوان مثال کیس خودم داخل منزل قبلیم همین مشکلو داشت وقتی به خونه جدید رفتم مشکلم برطرف شد.

ممنونم استاد

چرا بعضی از این پاور های این مشکل رو دارن و بعضی دیگه اینجوری نیست

پاور مشکلی نداره دوست عزیز.توضیحات بالارو کامل بخونید