شناسایی قطعه معیوب در برد

سلام جناب مهندس
در بردهای الکترونیکی و در مواقعی که اشکال در قطعه خاصی مثلا خازن وجود داشته باشه حالا اگه مشکل کلا از اول به برق زدن دستگاه وجود داشته باشه یا اینکه که قطعه بعد از داغ شدن تاثیر و خرابی خودش رو نشون بده 2 حالت به نظر بنده میتوان در نظر گرفت

1. اگر از اول به برق کردن وضعیت ثابت و خرابی پابرجاست که با هیتر گرفتن مثلا خازن و… عیب خودش رو نشون بده و قطعه معیوب پیدا بشه
  2. بعد از کارکردن FAIL کنه که با اسپری خنک کننده به ان قسمت ، وضعیت ان اصلاح موقتی میشه قطعه معیوب رو از بین بقیه قطعات پیدا کنیم
    این وضعیت رو در جاهایی مثل پیدا کردن عیب تلویزیون در عدم شناسایی HDMI و معیوب بودن این واحد و هیتر گرفتن روی خازن های این قسمت اشکار میشه

درست هست این رویه ؟

سلام.برای تعمیر یک برد به نظر من اول باید به برد با دقت نگاه کنیم . به عنوان مثال . سیاه شدن قسمتی از برد . یا باد کردن خازن . یا ترکیدن قطعی و…
و بعد تست سرد . ( بدون وصل کردن برق ) به عنوان مثال . تست فیوز با بیزر مولتی متر یا اتصال قطعات دیگر مثل ترانزیستور و مقاومت ها و دیود ها و بخصوص قطعاتی که قسمت سیاهی برد قرار دارد .
و بعد تست گرم ( وصل برق به برد ) با لامپ سری .
حالا لامپ سری سه حالت پیش میاد . لامپ با نور روشن بشه . لامپ چشمک بزنه . لامپ اول روشن بشه بعد خاموش .

با منبع تغذیه هم میشه فهمید قطع خرابکار کدام است . منبع تغذیه را با ولتاژ مناسب برد انتخاب میکنیم و محدود کردن جریان . در صورتی که جریان محدود عمل کرد پی به خرابی قطعی است با روش های لمس دست یا با اسپری فریزر و… قطعه خراب کار را شناسایی میکنیم .

در هر صورت دوست خوبم کلی حرف است . و…
متشکرم

سلام دوست عزیز، من متوجه سوال شما نشدم. شما بسته تعمیرات الکترونیک رو تهیه کردید؟ ما در این بسته ساعت ها به موضوع پیدا کردن قطعه معیوب میپردازیم. آیا قسمتی از بسته هست که برای شما واضح نبوده و نیاز به توضیح بیشتری هست؟

2 پسندیده

سلام مهندس
بسته رو تهیه و مشاهده کردم ولی بعضی وقتها یه روشهایی جایی می بینیم و میخوایم صحت و سقم انها رو بسنجیم

سلام مهندس این بسته هارو از کجا باید تهیه کنم من تازه وارد برنامه شدم

سلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا با مشاورین قسمت فروش ما از طریق چت آنلاین سایت نماتک به آدرس لینک زیر:

و یا شماره تماس:
02177926472
در تماس باشید.خدمتتون راهنمایی میکنند تا آموزش مورد نظرتان رو تهیه بفرمایید.