تعمیرات برد لباس شوی

با سلام استاد معین من میخواستم دوره تعمیرات الکترونیک رو تهیه کنم خواستم بدونم اگه این دوره رو تهیه کنم پس از دوره میتونم برده های لوازم خانگی مثل لباس شوی و غیره تعمیر کنم

سلام دوست عزیز، بسته تعمیرات الکترونیک یک بسته جامع برای انواع تعمیرات هست و در اون ابتدا اصول الکترونیک به طور کامل شرح داده میشه و علاوه بر اون به بررسی عملکرد و روش تست و بررسی علل خرابی تعداد زیادی قطعه می پردازیم. تعداد زیادی مدار معروف رو بررسی میکنیم و برای هر قطعه مدارهایی که معمولا در اونها وجود دارن رو آموزش میدیم. روش کار با ابزار های مربوط به تعمیرات رو یاد میگیرید و بعد از اون برای تعدادی از دستگاه های پرکاربرد، مثال هایی از روش بررسی و تعمیرات اونها ارائه میکنیم. علاوه بر اینها، بهتون یاد میدیم که چطور با استفاده از دیتاشیت ها و سرویس منوال ها بتونید روش تست و تعمیر یک دستگاه رو پیدا کنید.
نکته مهم که باید بهش توجه کنید این هست که شما بعد از دیدن این بسته، باید انتخاب کنید که در کدام رشته تخصصی تر تعمیرات می خواهید وارد بشید و بعد در اون زمینه شروع به کسب تجربه کنید.
اما در مورد تعمیرات لوازم خانگی من همون لباس شویی که مثال زدید رو در ادامه توضیح میدم:
قسمت الکترونیکی لباس شویی همیشه یک منبع تغذیه داره که معمولا سوییچینگ هست که انواع مدارهای تغذیه در بسته تعمیرات بررسی شده و با کمی کسب تجربه میتونید مدارهای پاور رو تعمیر کنید.
معمولا این برد ها یک میکروکنترلر دارن با تعدادی ورودی و خروجی. مدارهای ورودی و خروجی همگی از نوع پرکاربرد و معروف هستن که در بسته آموزش داده شدن. برای خروجی ها معمولا یا از رله استفاده میشه یا از ترایاک که اونها رو هم به طول کامل با مدارهای درایور اونها توضیح دادیم. فرمان هایی که به شیربرقی و موتور میره هم توضیح دادیم. خود شیربرقی هم توضیح داده شده. بعضی از دستگاه ها ممکن هست که موتورشون به صورت اینورتر کنترل بشن که توضیح اون هم در بسته هست. اینها فقط مثال هایی بود از قسمت هایی از هر دستگاه که در بسته توضیح داده شدن.
دقت کنید که در بسته تعمیرات، ما وارد قسمت مکانیکی هیچ دستگاهی نمیشیم و بحث صرفا الکترونیکی هست.

2 پسندیده

ممنون