تعمیرات و طراحی برد الکترونیکی

با سلام و ادب خدمت اساتید مجموعه نماتک مخصوصا مهندس معین و دیگر دوستان…
یه سوال دارم که به راهنمایی درست و انتخاب مسیر درست تر نیاز دارم لذا از دوستان درخواست راهنمایی دارم.
بنده هول هوش 7و 8 سال هست در زمینه تهویه مطبوع(تعمیر نصب راه اندازی کولر گازی، vrfو…) کار میکنم و تسلط به این مقوله دارم و جدیدا هم مغازه الکتریکی و تعمیرات جهت عرضه قطعات و تعمیرات راه اندازی کردم. مدرک تحصیلی ام مهندسی IT هست و بدلیل علاقه زیاد به الکترونیک و فیزیک با توجه به زمینه مناسبی که بنده در این مورد دارم. بسته تعمیرات بردهای الکترونیک نماتک رو تهیه کردم و الان مشغول آموزش در این زمینه و کار در این حوزه ام. خلاصه کنم که بنده میخوام زمان و هزینه خودمو صرف طراحی و تعمیرات بردهای الکترونیکی و حوزه اینترنت اشیا کنم میخوام درست تر ین مسیر رو با علمی ترین روش و استانداردترین مسیر رو پیش برم، و میدونم پروسه یک شبه و یه ساله ای نیست و بدلیل سخت کوشی و علاقه شدید خودم به سختی هاش واقفم. اگه دوستان بتونند راهنمایی کنند که بنده تو کدوم مسیر؟ با چه منابعی؟ و همچنین از چه سخت افزار و نرم افزار و آموزشهایی جهت بالا بردن کیفیت کار استفاده کنم. تا مسیری درست و بدون تکرار بیهوده یه پروسه هم زودتر و منطقی تر و با علم و آگاهی بیشتر به هدف برسم.
کمی طولانی شد ولی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام دوست عزیز، اول اینکه به شما تبریک میگم که بعد از این همه سال تجربه و فعالیت همچنان به دنبال پیشرفت و ارتقا خودتون هستید.
به نظر من شما ابتدا همین بسته ای که تهیه کردید رو با تمرکز روی قسمت های پایه ای ببینید. با تعداد بسیار زیادی مفاهیم از پایه گرفته تا مفاهیم پیچیده تر، انواع قطعات و مدار ها و عملکرد ها آشنا میشید. بعد از اینکه به مطالب این بسته مسلط شدید، حالا باید تصمیم بگیرید که میخواید بحث تعمیرات رو ادامه بدید و یا بحث طراحی رو.
درسته که میشه هر دو رو ادامه داد ولی به نظر من تمرکز روی یک حوزه میتونه خیلی مهم باشه.
اگر به بحث طراحی علاقه پیدا کردید، با توجه به اینکه صحبت از اینترنت اشیا هم کردید، به نظر من سری به بسته جامع الکترونیک نماتک بزنید. در اون بسته ما فقط روی طراحی مدارهای الکترونیکی تمرکز میکنیم و صدها مدار کوچک و بزرگ رو با هم میسازیم. در اون بسته شما برنامه نویسی هم تا حد خیلی خوبی یاد میگیرید که با توجه به روندی که دنیا داره به سمتش میره، به زودی همه باید برنامه نویسی رو در یک حدی بلد باشن. در انتهای بسته هم یک فصل کامل مربوط به اینترنت اشیا هست و پروژه پایانی هم به طور کامل با هم یک سنسور و کنترلر که از طریق اینترنت کنترل میشه رو میسازیم. بعد از بسته الکترونیک، شما میتونید ایده خودتون رو عملی کنید.
برای بسته الکترونیک شما باید یک سری تجهیزات و قطعات و همچنین یک سری نرم افزار تهیه کنید که همه توضیحات مربوط به اون وجود داره.

امیدوارم موفق باشید

سلام و عرض ادب خدمت استاد معین بزرگوار،
اول بسیار سپاسگزارم که وقت گذاشتید و مطلب رو خوندید و مشاوره فرمودید.
به امید خدا همین مسیر رو با قدرت شروع کردم حتی میز کار و ادوات لازم هم دادم برام طراحی ونصب کردند. انشالله تو پروسه آموزش و تمرین اگه با مشکلی برخوردم حتما از راهنمایی شما استفاده خواهم کرد.
فقط یه نکته، قبلا یه لینک از ابزارآلات لازم واسه تعمیرات برد تو سایت زده بودید من چند وقته هرچی میگردم پیداش نکردم. خودم هم یه سالی میشه اومدم شهرستان دسترسی به پاساژ امجد و بازار تهران رو ندارم اگه جایی باشه بتونید معرفی کنید و اینکه چه دستگاه‌ها و قطعاتی فعلا واسه شروع کار ضروری است بگیرم ممنون میشم.

سلام دوست عزیز، الان فروشگاه های آنلاین خیلی گسترده شدن و میتونید قطعات رو آنلاین تهیه کنید. در مورد لیست هم من به عزیزان پشتیبانی پیام دادم تا لینک رو براتون ارسال کنن.

1 پسندیده

سلام و ادب خدمت استاد معین بزرگوار
ممنونم.

در ضمن بنده قبلا رو سیستمم تتو خونه نصبش کردم ممنونم

سلام و عرض ادب خدمت اعضای مجموعه نماتک ضمن خسته نباشید. مجموعه تعمیرات الکترونیک نماتک رو خریداری کردم.
الان میخوام واسه سیستمی که تو مغازه دارم‌ هم نصبش کنم. کد فعالسازی رو میخواستم. لطفا میشه راهنمایی بفرمایید.
کد بسته هم 26 هستس
بسیار سپاسگزارم

سلام جناب مهندس کدخدایی
با توجه به این موضوع که فروم محل پرسش سوالات تخصصی از مدرسین آموزش ها هست، تیم پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش امکان پاسخ دهی به شما بزرگواران رو در این بستر ندارن
لطفا برای پیگیری فعالسازی و خدمات این چنینی از طریق چت آنلاین سایت به آدرس لینک زیر اقدام بفرمایید