کار نکردن استپر موتور

>

@814#5288 سلام و ادب و خسته نباشید
> من الان استپر موتور یونیپولار که 5 سیم هس رو رو طبق برنامه شما راه اندازی میکنم اما برنامه که اپلود میشه حس میکنم توی موتور داره تخ تخ تو دستم میچرخه اما پیچ بیرونیش نمیچرخه علت چی میتونه باشه از ولتاژ یا جریان کم میتونه باشه؟ مقاومت ترانزیستورها رو کم کنم
> یا موتورم خرابه؟ ممنون

سلام دوست عزیز، احتمال اینکه منبع شما نتونه جریان موتور رو تامین کنه هست. برای راه اندازی موتور از USB کامپیتور دارید استفاده نکنید. میتونید از یک شارژر موبایل USB استفاده کنید و یا power bank که بتونه جریان لازم رو تامین کنه.
یک احتمال دیگه این هست که در کد و یا اتصال سیم ها اشتباهی کردید و قطب های موتور درست و به ترتیب تحریک نمیشن. سیم ها رو با روشی که گفتیم تست کنید و اصلا قبل از اینکه موتور رو به ترانزیستور ها و میکروکنترلر وصل کنید، دو سر سیم پیچ ها رو به ترتیب تحریک کنید و ببینید اصلا موتور حرکت میکنه یا نه. احتمال اینکه موتور خراب باشه رو بذارید آخرین احتمال. معمولا همیشه مشکل از جای دیگه هست و موتورها خیلی جان سخت هستن.

سلام خدمت شما دوست عزیز.متاسفانه ما اجازه دادن راه های ارتباطی شخصی با مدرس رو نداریم
شما داخل واتساپ شماره ای که خدمتتون میدم سوال خودتون رو بفرست به صورت پیام یا وویس ما به مدرس منتقل میکنیم ایشون در صورتی که براشون مقدور بود پاسخ میدن و ما برای شما میفرستیم
09387227343

سلام و ادب و خسته نباشید
من الان استپر موتور یونیپولار که 5 سیم هس رو رو طبق برنامه شما راه اندازی میکنم اما برنامه که اپلود میشه حس میکنم توی موتور داره تخ تخ تو دستم میچرخه اما پیچ بیرونیش نمیچرخه علت چی میتونه باشه از ولتاژ یا جریان کم میتونه باشه؟ مقاومت ترانزیستورها رو کم کنم
یا موتورم خرابه؟ ممنون

>

@814#5289 و اینکه استاد من نیاز به راهنمایی دارم که نمیتونم اینجا مطرح کنم اگر براتون مقدوره یه ادرس ایمیل بدید من اونجا یه سوال یا همون راهنمایی ازتون بخوام واقعا نیاز دارم بزرگواری میکنید اگر این کار و کنید به خدا جز شما کسی اطرافم نیس که به اندازه شما تجربه داشته باشه ازتون خواهش میکنم اگر مقدوره این لطفو در حقم کنید خیلی ممنون قول میدم بیش از 5 دقیقه وقتتون رو نمیگیم اما راهنماییتون به من به اندازه یکی دو سال شایدم چن سال به اینده من فرق میکنه.

دوست عزیز، همون طور که دوستان پشتیبانی هم گفتن خدمت شما، میتونید سوال و پیامتون رو برای پشتیبانی ارسال کنید و من پاسخگو خواهم بود. سوالات از طریق پشتیبانی هم برای من ارسال میشه و من اونجا هم پاسخگو هستم.

و اینکه استاد من نیاز به راهنمایی دارم که نمیتونم اینجا مطرح کنم اگر براتون مقدوره یه ادرس ایمیل بدید من اونجا یه سوال یا همون راهنمایی ازتون بخوام واقعا نیاز دارم بزرگواری میکنید اگر این کار و کنید به خدا جز شما کسی اطرافم نیس که به اندازه شما تجربه داشته باشه ازتون خواهش میکنم اگر مقدوره این لطفو در حقم کنید خیلی ممنون قول میدم بیش از 5 دقیقه وقتتون رو نمیگیم اما راهنماییتون به من به اندازه یکی دو سال شایدم چن سال به اینده من فرق میکنه.