کار با ماژول لورا

با سلام
میخواستم بدون برای کار با ماژول لورا حتما باید از آنتن استفاده کنیم یا نیازی نیست؟ چون من توی یک مقاله خوندم که حتما باید از آنتن استفاده شود!
سوال بعدی هم اینکه آیا کتابخونه ای برای استفاده از ماژول لورا برای برد های nodmcu وجود داره یا نه؟2021-01-16/1610812943-49951-whatsapp-image-2021-01-16-at-135708.jpeg

سلام دوست عزیز، کلا ماژول هایی که جای آنتن دارن، جوری طراحی شدن که توان خروجی رو روی اون آنتن بندازن و اگر آنتنی وجود نداشته باشه، به خود ماژول صدمه می خوره. بنابراین حتما باید از آنتن (آنتن با فرکانس درست و نه هر آنتنی) استفاده کنید.
در مورد سوال دوم: می دونم که کتابخونش برای avr و arduino و یک سری از arm ها وجود داره. با توجه به اینکه همه این کتابخونه ها با زبان c نوشته میشن و ارتباط با ماژول هم از طریق spi انجام میشه، شما به راحتی می تونید کد ها رو با کمی تغییر داخل nodemcu استفاده کنید. اگر هم با زبان c++ بود هم در صورتی که از بوت لودر آردوینو استفاده کنید، می تونید از همون استفاده کنید و یا تبدیل به کد c کنید.

ممنون از راهنمایی تون فقط یه سوال دیگه
فرکانسی که برای استفاده از این ماژول باید استفاده کرد چنده،چون من چند جای مختلف دیدم چیزی برای فرکانس رادیویی برای کشور خودمون پیدا نکردم

خیلی ازتون ممنونم

شما در ایران می تونید به راحتی از 433 MHz استفاده کنید بدون اینکه احتیاج به مجوز داشته باشید. بهش میگن ISM Band .
البته که محدودیتی روی Duty Cycle وجود داره. یعنی اینکه شما نباید باند 433 MHz رو زیاد از حد استفاده کنید و از هر دقیقه فقط چند ثانیه استفاده کنید. به قوانین رادیویی سری بزنید و اونجا دقیقش رو بخونید.

سلام وقت تون به خیر
من وقتی از ماژول لورا استفاده میکنم با استفاده از برد NODMCU ESP8266 در طرف ارسال کننده مشکلی ندارم و بدون هیچ اروری پک ها رو میفرسته اما وقتی که در طرف RECIVER میخواهیم که با پیغام زیر مواجه میشم میخواستم بدونم که مشکل از کجاست؟2021-02-13/1613227773-675598-capture1213.jpeg
2021-02-13/1613227785-258677-capture1213.jpeg

سلام دوست عزیز، پیغامی که فرستادید مربوط به یک کتابخانه ای هست که با منطق خودش این موارد رو نوشته و این نوشته ها چیز استانداردی نیستن که بدون دونستن کامل اون کتابخانه بشه ازشون چیزی فهمید. بنابراین من کمکی نمی تونم بکنم در مورد این نوشته ها.
اما اگر در سمت گیرنده دچار مشکل هستید، دقت کنید که تمامی تنظیمات مربوط به فرکانس و کانال و SPF و … باید دقیقا در سمت گیرنده و فرستنده شبیه هم باشن که گیرنده بتونه به طور کامل داده ها رو دریافت کنه.