عدم شناسایی هدر برد STM32F103C8T توسط پروگرامر

استاد سلام
سال نو مبارک باشه
از آموزش های خوبتون تشکر میکنم
من جهت تمرین درس gpio یک برنامه نوشتم که led روی هدر برد STM32F103C8T رو چشمک زن کنه
خوب ابتدا توی کیوب پایه c13 رو خروجی گرفتم در مد پوش پول قرار دادم و فرکانس، های اسپید میکرو رو روی کریستال خارجی قرار دادم و کد رو جنریت کردم و خلاصه با تابع تاگل توی حلقه وایل چشمک ساختم توی قسمت دیباگ هم پروگرامر و هم هسته 103 رو شناخت و کد رو ریختم چراغ الان چشمک زنه(البته به صورت دیفالت هم چشمک زن بود ) اما وقتی خواستم زمان تاخیر رو عوض کنم دیگه پروگرامر میکرو رو شناسایی نکرد
هیچ تغییر توی سیم کشی انجام نشد، بلافاصله بعد از اولین پروگرام دیگه میکرو رو نمیشناسه
همین برنامه رو برای برد دیسکاوری انجام دادم اونجا هیچ مشکلی پیش نیومد
فقط قبل از اولین پروگرام 103 یه پیغامی مبنی بر genuine نبودن داد ولی عملیات دنلود رو انجام داد
میدونم آرم فیوز بیت نداره اما توی avr تنظیمات اشتباه باعث میشد میکرو دیگه شناسایی نشه. ممکنه اینجا هم همچین اتفاقی افتاده باشه؟ خود هدر برد رو از کافه ربات خریدم فکر نکنم مشکلی داشته باشه قبل از پروگرام هم شناسایی میشد.

سلام وقتتون بخیر، سال نوی شما هم مبارک
ببینید این اتفاقی که میگید ممکنه از چند مورد باشه، یکی اینکه پروگرمری که دارید باهاش پروگرم می‌کنی مشکل پیدا کرده باشه که میتونید سعی کنید توسط پروگرمری که روی برد دیسکاوری هست امتحان کنید ببینید پروگرم میشه بردتون یا نه.
مورد بعدی اینکه میکروکنترلر های arm هم ریجستری شبیه avr دارند که تنظیماتی شبیه فیوز بیت های avr رو انجام میدن. برای اینکه تنظیم کنید این رجیستر رو باید توسط نرم افزار cube programmer تست انجام بدید ببینید که باز هم هسته میکروکنترلر رو نمی‌بینه پروگرمری یا نه و اینکه داخل این نرم افزار میتونید رجیستر تنظیمات رو reset بکنید.
اگر بعد از هر دو این تست ها باز هم هسته میکروکنترلر رو ندیدید احتمالا میکروکنترلر شما به دلایل مختلف مثل الکتریسیته ساکن یا نوسان ولتاژ سوخته و قابل استفاده نیست.

استاد خیلی ممنونم
من از طریق همون بخش پروگرامر روی برد دیسکاوری این کار رو انجام دادم.
حتما اون نرم افزار رو نصب میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم.
سپاسگزارم

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم اگر به جواب رسیدی ممنون میشم با من هم به اشتراک بگذاری

سلام
من بعدا متوجه شدم ایراد از اینه که توی کیوب در قسمت sys باید تیک سریال وایر دیباگ هم زده بشه وگرنه اینطور ایراد میگیره(swd)

1 پسندیده