مدهای کم مصرف و power supply

سلام جناب مهندس. در مورد تغذیه قسمت های مختلف میکروکنترلر و مدهای کم مصرف سوال داشتم.
طبق این بلوک دیاگرام ولتاژ تغذیه cpu و memoriesو پریفرال ها(مثل uart ,adc,timer و …) از رگولاتور 1.8 ولت دریافت میشه.
با توجه با این توضیحات پس وقتی از مد کم مصرف sleep استفاده میشه کلاک ها فعال هستند.مثلا میشه به واحد uart داده ارسال کرد.
در مد stop تمام قسمت هایی که با 1.8 ولت کار می کنند خاموش می شوند.یعنی همه پریفرال ها .موقع کدنویسی وقتی میخوایم مد stop رو فعال کنیم برای رگولاتور دو انتخاب وجود داره : PWR_MAINREGULATOR_ON و PWR_LOWPOWERREGULATOR_ON .من هر دو حالت رو امتحان کردم ولی توی هیچ کدوم از حالت ها واحد uart فعال نبود.
البته قابل انتظار هم بود چون طبق reference manual تمام کلاک های 1.8 غیرفعال هستن.
سوالم اینه.یعنی توی مد stop، در حالت رگولاتور روشن، کلاک واحدهای 1.8 ولتی خاموش هست ولی تغذیه خود پریفرال ها روشنه؟اگه اینطوره این حالت(رگولاتور روشن و stop mode ) کجا کاربرد داره اصلا؟این رو میدونم که مد stop مصرف توان کمتری داره.کاربرد حالت رگولاتور روشن منظورمه.
نمیدونم اصلا درست متوجه شدم این بحث رو یا نه و این چیزایی که گفتم درست بود یا کلا اشتباه گفتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
pwr modes

power supply

با سلام
همانطور که در ویدیوهای بسته هم اشاره شده، ما در حالت stop مصرف توان بسیار پایینی داریم (در واقع اکثر قسمت های میکروکنترلر فعالیتی ندارن)
اما در واقع ما همیشه در این حالت نیستیم، مثلا یک دستبند سلامت رو فرض کنید. میکروکنترلر این دستبند همیشه در این حالت هست مگر اینکه قصد نمونه برداری از سنسور ها داشته باشه. در این صورت میکرو از حالت stop خارج میشه، نمونه برداری رو انجام میده و دوباره به این حالت برمیگرده. این حالت های low-power معمولا در جاهایی که تغذیه باتری هستش استفاده میشن.