کاربرد plc الن بردلی در ساخت ربات

سلام وقت بخیر
من رشته ام مهندسی شیمی هست و میخام یک دستگاه بسازم در قالب ربات و خاستم راهنمایی بفرمایید با plc میشه یا با الکترونیک و زمینه ای هم ندارم از plc ولی توی پالایشگاه کار میکنم اطلاع جزیی دارم خاستم اگه زمینه لارم داره اونم بفرمایید
کاری که مدنظر دارم اینه که یک ربات برش زن میخام که قسمتی از اون قطعه مورد نظر مثلا ۱۰ سانتی رو ۸ سانتش رو برش بزنه به این صورت که عکسی از تصویر گرفته بشه و ۸ سانت اون مشخص بشه و سیگنال بره سمت ربات و اون ربات برش بزنه

1 پسندیده

امکان گذاشتن شاخص روی قطعه اگر باشه به راحتی انجام میشه. مثلا یک جسم کاملا سفید با دو خط قرمز به عنوان اول و اخر کار. یا اینکه یک قطعه چوبی با دو نقطه اهنی برای مشخص شدن کار.

اما اگر وسیله شما که عکس میگیره بتونه دیتا خاصی بده به صورت صفر و یک که محل ها هم مشخص باشه باز امکان پذیر هست. پی ال سی کار خودش راحت میتونه انجام بده. ولی باید شما ببینید چطوری شاخص می توانید مشخص کنید برای قطعه که دارید

1 پسندیده

ممنون از شما
فقط اینکه نمیشه روی اون قطعه یا گیاهی که مد نظر دارم علامت گذاشت باید با پردازش تصویر این کار رو انجام بدم و خاستم بدونم امکان داره که پردازش تصویر و plc رو بهم ربط داد؟
من که فقط ایده دارم و میخام شروع کنم و رشتمم برق نیست قبل از دیدن دوره شما چه دوره ای لازم تهیه کنم به جز پردازش تصویر که بتونم خودم انحامش بدم

اگه پردازش تصویر کار خودش خوب انجام بده و خروجی طبق بودن یا نبودن نقطه مورد نظر به پی ال سی بتونه بفرسته. دیگه بقیه کارها حله. مهم و قسمت سخت ماجرا اینه که شما خروجی بودن یا نبودن اون قسمت رو تشخیص بده پردازش تصویرتون
.

1 پسندیده

از لحاظ پردازش تصویر اوکیه
توی دوره plc الن بردلی برنامه نویسی اموزش داده میشه؟
و اگر پیش نیازی لازمه برا این دوره ممنون میشم بفرمایید

سلام خدمت شما جناب براتی بزرگوار
ابتدا صمیمانه از بابت تاخیر در پاسخدهی از شما پوزش میخواهیم.
همه موارد موردنیاز این آموزش و جزییات سرفصل ها در این صفحه که لینکشو در ادامه برای شما قرار میدهم هست.
میتونید مشاهده و بررسی بفرمایید.
https://namatek.com/Course/بسته-پی-ال-سی-آلن-بردلی/

سلام اگه بحث پردازش تصویر اکی باشید بنظرم میتونید با اموزش بقیه کارها رو انجام بدهید

1 پسندیده