حفاظت برنامه plc

با سلام
در قسمت پروتکشن مربوط به برنامه plcوقتی به فانکشن رمز‌میدم.بعدش گزینه password مطابق عکس غیر فعال میشه و‌نمیتونم رمز و بردارم.

ویک سوال دیگه اینکه protection در بخش security چه تفاوتی با protection در تنظیمات cpuداره.

در هر دو سوالم عکس مربوطش رو ضمیمه‌کردم
با تشکر
تصویر
تصویر

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
اینجا فانکشن قفل میشه و کسی محتوای داخل بلوک رو نمیبینه ولی به برنامه سایر بلوک ها دسترسی هست و امکان کپی هم وجود داره ولی اونجا کل PLC پسورد دار میشه و برای ارتباط با PLC باید پسورد داشته باشید
موفق باشی

ممنون
چرا در بخش فانکشن حالت removeکردن پسورد واسم غیرفعاله؟
همون کارهایی که داخل فیلم انجام دادین رو انجام دادم اما نمیشه.

و یک سواال دیگه اینکه اگه کل PLCرو پسورد واسش بذاریم امکان برداشتن پسورد یا تغییرش هست؟

سلام
برای برداشتن پسورد از روی PLC باید پسورد رو در قسمت تنظیمات بردارید و مجدد کانفیگوریشن سخت افزاری رو دانلود کنید
موفق باشید

سلام استاد
نحوه ارتباط یک Hmiبرند دلتا با plcزیمنس به چه صورت هست؟
با سپاس

سلام وقت بخیر
باید از مدل اترنت دار دلتا استفاده کنید
من خیلی وقته که با دلتا کار نکردم، فراموش کردم ، تو اینرنت سرچ کنید پیدا میکنید
موفق باشید

1 پسندیده

سلام استاد
وقت بخیر
این بخش از تنظیمات رو لطفا توضیح در موردش میدین.و‌نحوه استفاده ازش.
مچکرم
تصویر

سلام وقت بخیر
در PLC ها OB هایی داریم که با INTERRUPT سخت افزاری فعال و اجرا میشن، شما اینجا انتخاب میکنید که این OB با لبه بالا رونده یا پایین رونده ورودی مورد نظر اجرا بشه
داخل OB قبلا شما برنامه ای نوشتید به محض بوجود اومدن شرایط برنامه اجرا میشه
تفاوت استفاده از اینتراپت و OB با FC اینه که بمحض ایجاد شرایط این برنامه اجرا میشه ولی اگه از FC استفاده کنید ممکنه چند میلی ثانیه طول بکشه تا به خطی از برنامه که فانکشن صدا زده شده برسه
این مورد تنها جایی که میلی ثانیه هم برامون اهمیت داره استفاده میشه
موفق باشی

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر استاد
چجوری باید OBهارو لینک کرد به ورودی ها
مثلا در همین مثال فرض کنیم ماDI1 لبه بالا روندش رو‌به عنوان اینتراپت سخت افزاری انتخاب کردیم.
چجوری میشه انتخاب کرد که مثلا اگه این ورودی فعال شد
OB40(به طور مثال)فعال شه؟

و سوال دیگه اون delayکه در عکس قبل در نظر کرفته شده
تاخیر فعال شدن OBهست؟
مچکرم

سلام استاد
ممنون میشم جواب سوال قبلیمو‌بدین

سلام وقت بخیر
همینطور که در شکل میبینید OB40 برای HARDWARE INTRRUPT در نظر گرفته شده ور موقع شرایط برقرار شود برنامه ای که داخل این بلاک نوشته شده اجرا میگردد
DELAY هم برای اینکه بعد از چه مدت این بلاک اجرا بشه
موفق باشی

image