کنترل ماشین آلات راه سازی سنگین با plc

سلام و درود خدمت مهندس برنده فرد بزرگوار

جناب مهندس برای من یک موقعیت شغلی به عنوان PLC man پیش اومده و کار اصلی اون شرکت تعمیرات و اورهال ماشین آلات راه سازی سنگین هست

از اونجایی که چند روز دیگه وقت مصاحبه دارم میخوام با اطلاعات بیشتری خودمو برای مصاحبه آماده کنم

خیلی ممنون میشم که به سوالات زیر پاسخ بدین یا اگه که تجربه ای در این مورد داشتین با من درمیون بزارین

1- من به عنوان برنامه نویس سیستم کنترل اون ماشین چطور باید فلسفه ی کنترلی رو از کارفرما بگیرم ؟ آیا در قالب مدرک P&ID هست ؟ یا اینکه صرفا به طور شفاهی قراره فلسفه ی کنترلی رو از کارفرما بگیرم ؟

2- با توجه به نویز های احتمالی زیاد برای برقراری ارتباط بین PLC و HMI چه شبکه ای رو پیشنهاد میکنین (مدل PLC S7-300)

3- توی ماشین آلاتی که سیستم کنترلر PLC دارن آیا مواردی مثل موتور هم کاملا با PLC کنترل میشه ؟ یا اینکه کنترلر PLC فقط وظیفه ی کنترل سیستم های هیدرولیکی و موتور ها و مانیتورینگ رو به عهده داره ؟

ممنون میشم اگه شما هم تجربه یا نصیحت و پیشنهادی در این مورد دارین بهم بگین

با تشکر

2021-08-19/1629380980-134023-whatsapp-image-2021-08-19-at-120659-pm.jpeg

[upl-file uuid=e8ebf1dd-2eb7-497f-b3eb-534d9c770087 size=8MB]whatsapp-video-2021-08-19-at-120659-pm.mp4[/upl-file]

.

سلام وقت بخیر
۱- هر چه اطلاعاتی میگیرید کاملتر باشه بهتر میتونید طراحی کنید و تصمیم بگیرید ولی اگه نقش p&I’d نداره ،باید توضیحات در مورد عملکرد و همچنین لیست ورودی خروجی بتونید در بیارید
۲-نگران نویز نباشید کابل و کانکتور مناسب و فاصله استاندارد هر شبکه استفاده کنید از هر کدوم از شبکه های mpi , profibus , ethernet میتونید استفاده کنید
۳- بله درسته، معمولا برای کنترل سیستم موتور از کنترلر های خاص سیستم استفاده میکنن و برای قسمت هیدرولیک و پنوماتیک از plc استفاده میشه
موفق باشی

[upl-file uuid=ab5271d3-b2de-47d1-ab97-50981da61d47 size=5MB]whatsapp-video-2021-08-19-at-114454-am.mp4[/upl-file]

سلام وقت بخیر
۱- هر چه اطلاعاتی میگیرید کاملتر باشه بهتر میتونید طراحی کنید و تصمیم بگیرید ولی اگه نقش p&I’d نداره ،باید توضیحات در مورد عملکرد و همچنین لیست ورودی خروجی بتونید در بیارید
۲-نگران نویز نباشید کابل و کانکتور مناسب و فاصله استاندارد هر شبکه استفاده کنید از هر کدوم از شبکه های mpi , profibus , ethernet میتونید استفاده کنید
۳- بله درسته، معمولا برای کنترل سیستم موتور از کنترلر های خاص سیستم استفاده میکنن و برای قسمت هیدرولیک و پنوماتیک از plc استفاده میشه
موفق باشی