مشکل در راه اندازی ماژول nrf24l01

با سلام و خسته باشید
مشکل به اینگونه است که فرستنده ،دیتا رو میفرسته ولی گیرنده دیتارو نمیگیره ، (به خاطر این میگم فرستنده میفرسته ، چون که led روی آردوینو چشمک میزنه).
زمانی که گیرنده رو به سیستم وصل میکنم و میخوام از سریال دیتایی که فرستنده میفرسته رو بخونم ، گیرنده عمل نمیکنه و دیتایی خونده نمیشه ،اما زمانی که گیرنده رو به پاوربانک وصل میکنم و از کابلی استفاده میکنم که نمیشه باهاش پروگرم کرد و فقط ولتاژ میده به آردوینو ، گیرنده کار میکنه و led که در کد نوشته بودم روشن و خاموش میشه .
چیزی که برام سوال اینه که :
چرا گیرنده رو به pc وصل میکنم ، کار نمیکنه و همینطور چرا وقتی که به پاور بانک وصل میکنم ، باید از کابلی استفاده کنم که بی کیفیته http://forum.namatek.com/d/902-وصل-نشدن-آردوینو-به-نرم-افزار

من جست و جویی در اینترنت کردم و یه نفر همین مشکل منو داشت و گفت زمانی که IRQ رو به زمین وصل کردم ،مشکل حل شد ،من این کار رو هم کردم و نشد .
از کابل های با کیفت در گیرنده و فرستده به صورت همزمان استفاده کردم اما نشد.
فقط زمانی گیرنده کار میکنه که تغذیه از pc نباشه و کابل هم باید همون کابل باشه .

البته این هم بگم که من اتصالات nrf رو لحیم نکردم و با این استدلال که led روی آردوینو فرستنده همزمان با کدی که من نوشتم چشمک میزنه و گیرنده هم led رو در اون شرایط که توضیح دادم ، روشن میکنه ، و isChipConnected هم 1 میشه ، اتصالات متصل هستند.

با تشکر.

با سلام ،
از منبع تغذیه استفاده کردم و از پاور بانک هم همینطور،گیرنده چه از منبع تغذیه و چه از پاوربانک تغذیه بشه ، فقط با اون سیمی که گفتم ، دیتا رو میگیره و led روشن میشه ، مثلا فرستنده به منبع تغذیه و گیرنده به پاور بانک و بالعکس.
فرستنده چه از pc و چه منبع تغذیه بیرونی درست کار میکنه ولی گیرنده در اون شرایط خاص .

کد گیرنده رو در دو آردوینو که تست کردم ،باز هم این مشکل بود .

آیا ممکنه که isChipConnected ،یک باشه ولی ماژول های nrf بی کیفیت یا خراب باشن؟
یا اینکه ممکنه امواج wifi تاثیری رو امواج رادیویی بزارن؟

با تشکر.

سلام دوست عزیز، مشکل عجیبی هست. طبق تجربه خودم، اگر فرستنده و گیرنده هردو به خوبی لحیم نشده باشن، مشکلاتی ایجاد میشه. این که چرا با یک سیم کار میکنه ولی با سیم دیگه نه انقدر عجیب هست که حس میکنم مشکل از جای دیگه باید باشه. سیم هایی که دیتا هم جابجا میکنن فقط دو رشته سیم بیشتر دارن که در مورد شما این سیم ها به جایی هم وصل نیست. جریانی که مدار شما لازم داره رو هم در نظر داشته باشید. بعضی وقتا مدارهایی پرمصرف رو نمیشه به usb کامپیوتر وصل کرد چونکه لیمیت جریان داره و باید از منابع تغذیه دیگه و یا پاوربانک استفاده کرد. آیا سیم های مختلف هنگام استفاده از پاوربانک هم تاثیر گذار هستن؟

من حس می کنم با توجه به رفتار عجیبی که دارید مشاهده می کنید، ماژول ها رو عوض کنید. در بازار مدل خیلی ارزون این ماژول ها به شدت بی کیفیت هستن. از اون مدل هایی بخرید که نوشته اصل هست (البته به فروشنده هم باید اعتماد کرد). رفتار این ماژول دقیقا به سادگی چیزی هست که داخل ویدیوها دیدید. رنجش هم خیلی مناسبه و امواج دیگه تاثیری روش ندارن.

با سلام
استاد من امروز لحیم کردم ماژول رو و مشکل به همان گونه که بالا گفتم وجود دارد.

سلام دوست گرامی شرمنده مزاحم شدم میخواستم ببینم شما تونستید مشکل کار نکردن گیرنده ی nrf تون رو موقعی که به pc یا لپ تاپ وصل میشه رو حل کنید ؟؟ چون من هم دقیقا همین مشکل رو دارم فرستنده ی nrf درست کار میکنه اما گیرندم فقط زمانی که به منبع تغذیه ی خارجی وصلش میکنم درست عمل میکنه … حالا ممنون میشم اگه شما راه حلی برای این مشکل پیدا کردید من رو هم راهنمایی کنید :pray::pray:

سلام دوست عزیز، احتمالش هست که مادربرد کامپیوتر شما اجازه جریان دهی رو به مدار نمیده. معمولا وقتی یک مدار با منبع خارجی ۵ولت کار میکنه ولی با usb کامپیوتر کار نمیکنه، مشکل از جریان مصرفی مدار هست.