عدم نمایش کاراکتر ها بر روی lcd

با سلام خدمت استاد معین عزیز .
من در بخش مربوط به راه اندازی lcd با استفاده از avr به مشکل برخوردم و اینکه تمام اتصالات را همانطور که شما وصل کرده بودید انجام دادم ولی هر کار میکنم متنی را که در کد میزنم بر روی ال سی دی به من نمایش نمیدهد و حتی قبل از دستورات ال سی دی هم یک printf قرار دادم تا ببینم کد تا printf اجرا میشه یا نه ولی چیزی روی putty به من نمایش نمیده و یجورایی کد اصلا نه توی setup میره و نه توی while و اینکه همین کد و نحوه اتصالات را در نرم افزار proteus هم شبیه سازی کردم و ال سی دی درست کار کرد ولی روی برد بورد که انجام دادم هیچ چیز نمایش داده نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید.
2021-08-18/1629275973-132986-lcdproblem.png

سلام دوست عزیز، کلا مسئله LCD نیست به نظر من. شما اگر داخل while یک printf دارید و اگر ارتباط سریال رو درست تنظیم کرده باشید، باید کار کنه.
لطفا کلا LCD رو بذارید کنار و خود میکرو رو تست کنید. آیا در پروژه ای که کلا کاری با LCD نداره، میکرو درست کار میکنه؟ ارتباط سریال سالم هست؟ بعدش که مطمئن شدید همه چیز سالم هست، حالا LCD رو به پروژه اضافه کنید. در LCD هم اشتباهاتی که ممکنه انجام بدید یکیش انتخاب درست تعداد سطر و ستون هست و یکی انتخاب درست چیپ کنترلر LCD.
در اتصالات هم حتما اون پایه ای که برای تنظیم contrast استفاده میشه رو ولتاژ درست بهش بدید (با استفاده از پتانسیومتر)
بارها پیش اومده که همه چیز داشته درست کار میکرده، ولی چون این پایه تنظیم نبوده، کاراکتر ها دیده نمیشدن.