تبدیل لب تاب به hmi و ارتباط با plc

سلام مهندس انشاا… حالتون خوب باشه میخواستم بپرسم من یه plc دارم ۱۲۰۰میخوام لب تاب رو تبدیل به hmi کنم یعنی به عنوان hmi به plc وصل کنم ولی نمیتونم میخواستم بدونم آیا این کار امکان پذیر هست و چطوری

سلام وقت بخیر
چند حالت داریم اگه بخواید دقیقا برنامه hmi رو روی کامپوتر اجرا کنید از کلید سیمولیشن در نرم افزار tia portal میتونید استفاده کنید و یا میتونید برنامه رو تبدیل کنید به pc و بعد برنامه رو کامپوتر اجرا کنید در اینصورت باید تنظیمات گرافیکی رو با کامپیوتر مجدد انجام بدید

2 پسندیده

جناب مهندس میشه کامل تر توضیح بدید چطور با کلید سیمولیشن یا روی کامپیوتر pc یه توضیح بدید چون من hmi ندارم و فقط pc دارم

16426666560295263889296973148689
این کلید که موس روش هست کلید سیمولیشن هست و hmi رو براتون شبیه سازی میکنه

سلام .‌دقیقا همین رو میزنم ولی نمیشه نمی دونم چرا ولی چشم یکبار دیگه امتحان میکنم

set pg pc interface رو در control panel تنظیم کرده اید؟

خیر مهندس لطف کنید یه توضیح کامل بدید من چیکار کنم من این رو تنطیم نکردم چطور باید انجام بدم و برای چی

و یه بخش دیگه ای دیدم نمیدونم چیه به نام start runtime on the pc که فکر میکنم این هست البته همیشه خاموش هست نمیدونم چرا ، و البته بگم که من هنوز تمام آموزش ها رو ندیدم و الان در آموزش hmi شما بزرگوار هستم میشه بگید این هست یا نه و چی هست در کنار توضیح که قرار بود بدید و بهتون گفتم که همون تنظیم pgو pc در control panel تشکر

وقتی این کلید رو میزنید چه اتفاقی میافته؟

مهندس عادی سیمولاتور اجرا میشه ولی نمیتونه با plc ارتباط بگیره مینویسه نمیتونم تو plc بنویسم و روش فرمان بدم نمیدونم چرا لطفا شما خودتون ارتبات بگیرید و یه راهنمایی کنید که آیا کار خاصی باید انجام بدم

در کنترل پنل کامپیوتر
set pc pg interface
رو باز کنید و سیمولاتور رو انتخاب کنید

لطفا راهنمایی کنید که چطور میتونم این کار رو انجام بدم:pray::pray:

16438164958151801373862506415607

تصویر کنترل پنل مربوط به تنظیم

عکس پایین مربوط به ارتباط این دو

1643816388395892486361611439261

عکس بالا مربوط به برنامه hmi و سیمولیشن گرفتن از آم

16438162808892539965359813805656

عکس ارتباط با plc

ولی من با سیستم scada تونستم ارتباط بدم ولی نمیتونم خود pc رو تبدیل به hmi کنم و ارتباط بدم

سلام مهندس ببخشید گزینه سیمولاتور وجود ندارد لطفا خودتون بیزحمت یک تصویر قرار دهید تا متوجه بشم ولی در حالت عادی روی plcsim هست