ارتباط سریال در avr

سلام خسته نباشید
من از پروگرمر USBasp استفاده میکنم برنامه که تو قسمت سوم avr نوشته شده رو مینویسم ولی نه با putty نه با reallterm نمیتونم کاراکتر رو بگیرم

با تشکر
ای سی کابل مبدل من 2303ta هست درایوش نصب هست سیستم هم شناسایی میکنه اونو ولی کار نمیکنه
در مورد آردو هم قبل از این کار یک کد خالی روش دانلود کردم

کابل من 2303ta هست هر کاری کردم نشد

در نهایت با آردو اینو سریال رو خوندم2020-10-17/1602946908-488203-20201017-182942.jpeg

سلام دوست عزیز، از چه کابل usb به serial ای استفاده می کنید؟ آیا درایورش رو تونستید نصب کنید؟ داخل device manager به عنوان یک COM شناسایی شده؟ آیا روی آردوینو کدی زدید؟
‌شما وقتی از آردوینو استفاده می کنید، پروگرم از طریق رابط سریال انجام میشه و پایه های RX و TX میکرو، از طریق مسیر های مسی روی بورد آردوینو، به یک مبدل usb به serial (مثلا آی سی ch340) وصل شده اند و شما از طریق usb هم پروگرم می کنید و هم می تونید ارتباط سریال برقرار کنید.
ولی وقتی که مستقیم با میکرو avr کار می کنید، پروگرم شما از طریق سریال انجام نمیشه و از طریق رابطی به نام ISP انجام میشه. بنابراین شما دیگه نمی تونید از طریق همون usb که دارید پروگرم می کنید، ارتباط سریال هم داشته باشید و برای این کار باید یک مبدل جداگانه تهیه کنید. (سرچ کنید کابل های مبدل usb به serial) در آموزش هم از این وسیله استفاده شده است.
شما با ایده خلاقانه ای که زدید، در واقع از بورد آردوینو و آی سی ch340 ای که روش هست، استفاده کردید و اون رو به عنوان مبدل usb به serial استفاده کردید که کار جالبی هست ولی باید دقت کنید که کدی روی آردوینو روی سریال چیزی ننویسه، چون اینطوری اختلال ایجاد میشه توی ارتباط شما. (اتصال کوتاه لحظه ای دو ولتاژ رخ میده)

1 پسندیده